Kendra: Tallinna eelarve 2010. aastal 300 mln väiksem

Kadrin Karner 30. november 2009, 16:30

Tallinna 2010. aasta linnaeelarve, mis ei ole veel linnavalitsuse kinnitust saanud, kuna istung kestab, tuleb suure tõenäosusega 7 miljardi krooni suurune.

„Pigem kolmesaja miljoni võrra väiksem on ta jah,“ ütles Tallinna linna finantsjuht Katrin Kendra ning lisas, et käesoleva 2009. aasta Tallinna linnaeelarve oli 7,3 miljardit krooni.

Täpsemalt kokku pandud linnaeelarvest Kendra ei rääkinud, öeldes, et seda tehakse homme keskpäeval toimuval pressikonverentsil pärast seda, kui eelarve jõuab volikogusse.

Kuigi Tallinna linnavolikogu esimees Toomas Vitsut ütles täna välja, et 2010. aasta eelarvesse võidakse kirjutada mõned uued maksud, siis Kendra seda väidet kommenteerima ei soostunud.

Ka Tallinna linnaeelarve kärpekohtadest finantsjuht lahkelt infot ei jaganud. „Ega selliseid kohti, mida öelda, et olid peamised kärpekohad, ei olegi,“ märkis Kendra ning lisas, et kõike tuleb vaadata üldiselt. „Kõik peavad hakkama saama säästlikumalt ja nii nagu varem lubatud, võeti selle aasta eelarve täitmine aluseks eriti lasteasutuste eelarve planeerimisel,“ selgitas ta ning kinnitas, et lasteasutustele lubati eelarves eelmise aastaga võrdset taset.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. November 2009, 16:30
Otsi:

Ava täpsem otsing