Aasta ehitajaks sai Merko ehitusdirektor Tarmo Pohlak

Anne Oja 09. detsember 2009, 16:35

Eesti Ehitusettevõtjate Liit (EEEL) kuulutas täna konkursi Aasta Ehitaja 2009 võitjaks Tarmo Pohlaku, kes võitis tiitli Tallinki büroohoone ehituse juhtimise eest, teatas liit.

Tarmo Pohlak töötab ASi Merko Ehitus üldehitusdivisjoni direktorina.

Konkursiga "Aasta ehitaja 2009" selgitati välja ehitusjuht, kelle tööle on andnud tunnustuse tema juhitud objekti tellija, samuti arhitekt, projekteerija või ehitusjärelvalve teostaja.

„Meie konkursi eesmärk on propageerida ehitaja ametit ja tunnustada oma ala parimaid,“ sõnas Eesti Ehitusettevõtjate Liidu juhatuse esimees Tiit Kuuli.
„Vaatamata ehituse ajutisele madalseisule ei kao ehitaja amet kusagile ja me tahame, et hea ehitaja oleks ühiskonnas hinnatud,“ lisas Kuuli.

Žürii hinnangul paistab Tarmo Pohlaku poolt rajatud Tallinki hoone (Meelis Pressi Arhitektuuribüroo) silma kõrge ehituskvaliteedi poolest. See nominent täitis mitmes punktis kõige paremini konkursi tingimusi. Tallinki maja on väga hästi teostatud objekt ja selle puhul esines ka mitmeid tavapärasest erinevaid lahendusi.

Seda, et tegemist on väga hea ehitusprojektijuhiga, tõendab ka asjaolu, et Tallink kui tellija on praktiliselt kõik oma eelnevad arendused teostanud ühe ja sama projektijuhiga, mis on kahtlemata suur tunnustus projektijuhile.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. December 2009, 11:17

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing