Sarkop: koostöö maksuametiga oli konstruktiivne

Virge Haavasalu 12. detsember 2009, 17:19

Üks suurim Eesti mööblitootja AS Sarkop on suutnud ligi miljoni kroonist maksuvõlga koostöös maksuametiga osaliselt vähendada ja ajatada.

“Maksude ajatamine ja kokkulepe maksuametiga oli meie hinnangul küll väga konstruktiivne,“ tõdes ettevõtte juht Priit Kerma ja lisas, et koostöö konkreetse ametnikuga oli hea.

„Igal juhul nad ei pannud meile lisapinget sellega peale, et peaksime selle kokkuleppega üleliia tegelema. Fakt on küll see, kui kokkulepe on tehtud, siis tingimus oli selge, et sellest kokkuleppest tuleb väga täpselt kinni pidada. Õnneks me oleme suutnud seda teha,“ märkis Sarkopi juht.

„Aruandlust nõuti, sinna läksid värsked raportid nagu bilanss ja kasumiaruanne. Kindlasti pidi oma hetkeseisu ära tõestama,“ rääkis ta maksude ajatamise protsessist.

„Kus me oleme, mida teeme, millised on meie lähiperspektiivid. Et saaks selle järgi prognoosida, milline on tegelikult meie maksevõime ajatatud maksuvõlga tasuda. Pluss jooksvaid ja juurdetulevaid asju tasuda,“ rääkis Kerma.

11.12.2009 seisuga on maksuvõlg 731 918 krooni, sealhulgas on ettevõttel ajatatud maksuvõla summa 147 717 krooni. Ettevõttel on ka väike intressivõlg.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    12. December 2009, 17:20
    Otsi:

    Ava täpsem otsing