Tallinn toetas sotstöökohti 12,5 miljoni krooniga

Kaisa Gabral 22. detsember 2009, 12:56

Tallinn on sel aastal teinud sotsiaaltöökohtade loomiseks  rahastamisotsuseid ühtekokku 12,5 miljoni krooni ulatuses.

Linn on toetanud 206 uue sotsiaalse töökoha loomist erasektori ettevõtetes ning loonud 611 sotsiaalset töökohta munitsipaalettevõtetes, teatas  linnavalitsus.

Taotluste vastuvõtt sotsiaalsete töökohtade loomise toetamiseks erasektoris avati tänavu 1. juunil. Käesolevaks ajaks on langetatud rahastamisotsuseid 206 uue sotsiaalse töökoha loomiseks erasektori ettevõtetes, rahastada on otsustatud 19 ettevõtte taotlused. Ühtekokku on rahastamisotsuseid tehtud 12,5 miljoni krooni ulatuses.

Tallinna abilinnapea Eha Võrk tunnustab ja ergutab igat ettevõtet, kel majanduslikult raskel ajal siiski töökäsi napib, linna abiga ja toel looma uusi sotsiaalseid töökohti. „Toetusega saavad ettevõtjad luua sotsiaalseid töökohti registreeritud töötutele, et ennetada majandussurutise ajal pikaajalist tööpuudust ning anda seega panus tööhõive parandamisele Tallinnas,“ märkis Võrk. „Toetuse piirmäär ühe töötaja kohta on 4350 krooni kuus, millele lisanduvad sotsiaalmaks ja töötuskindlustuse makse, kuid ettevõtte omafinantseering peab olema vähemalt 1/3 abikõlblikest kulutustest.”

Erasektoris saavad tööd näiteks transpordivahendite koristajad, reisijate loendajad, parkimisautomaatide hooldajad, haljastustöölised, võlgade sissenõudjad, klienditeenindajad, liinioperaatorid jt. Keskmiselt luuakse ühe ettevõtte poolt 11 töökohta. Töölepingute keskmiseks pikkuseks on 10 kuud. Kahe ettevõtja (SOL Eesti OÜ ja Jaaksoni Linnahooldus OÜ) poolt on esitatud juba korduvad taotlused. Erasektoris sotsiaalsete töökohtade loomise toetuse taotlusvoor avatakse uuel aastal ja taotluste vastuvõtt on jooksev. Tallinna linna abipaketis linnaelanikule ja ettevõtjale on tuleva aasta eelarves ette nähtud 15 miljonit krooni.

Munitsipaalettevõtetes ehk Tallinna Autobussikoondises ning Tallinna Trammi- ja trollibussikoondises on praegu 611 sotsiaalset töökohta, neist reisisaatjaid 512 ja koristajaid 99. Autobussikoondises on reisisaatjaid 316, koristajaid 60 ning trammi- ja trollibussikoondises 196 reisisaatjat ning 39 koristajat.

Tallinna abilinnapea Eha Võrgu sõnul on uute sotsiaalsete töökohtade loomine plaanipärane tegevus, mis tuleneb tänavu kevadel vastu võetud Tallinna abipaketist ning mis on loodud töötutele perioodiks, kui registreeritud töötus Tallinnas on üle 5%.

Sotsiaalsete töökohtade loomiseks munitsipaalettevõtetes on tuleva aasta linneelarves planeeritud 53 miljonit krooni.

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. December 2009, 10:31
Otsi:

Ava täpsem otsing