Turvafirma G4S paigaldas omal kulul Vabadussõja võidusambale valvekaamerad ja andis need politsei käsutusse, mis võimaldab reaalajas jälgida korda võidusamba ümber.
„Avalikku ruumi paigaldatud kujutav kunst pälvib tihtipeale ebatervet huvi ja võib sattuda vandaalide ohvriks. Meil on kogemus sedalaadi objektide valvega, nii näiteks on G4Si turvatöötajad pidanud korduvalt kinni isikuid, kes on üritanud rüüstata Pirita teel asuvat Amandus Adamsoni loodud Georg Lurichi kuju,“ ütles G4S Eesti juhatuse esimees Andrus Ossip.
„Kindlasti ei soovi meist keegi, et midagi taolist juhtuks pealinna keskväljakul, ning seepärast otsustasime pakkuda kaitseministeeriumile abikäe ja paigaldada videovalve,“ põhjendas ta.
Vabadussõja võidusamba projektijuhi, kaitseministeeriumi asekantsleri Martin Hurda sõnul on väga positiivne, et lisaks riigile ja linnale läheb ka erasektorile korda monumendi igapäevane hea käekäik.
Artikkel jätkub pärast reklaami
„Võidusamba rajamisel otsustati, et auvahtkonda monumendi valvamisel igapäevaselt kasutama ei hakata ning korrakaitsega seotud küsimused lahendatakse elektrooniliste vahenditega. Juba ainuüksi teadmine, et videopilt monumendi ümbrusest jõuab ööpäevaringselt politseisse, on preventiivse iseloomuga. Olime meeldivalt üllatunud turvafirma G4S pakkumisest paigaldada oma kulu ja kirjadega valvekaamerad,“ ütles Hurt.
Põhja prefektuuri juhtimiskeskuse juhi Vahur Tamuri sõnul on videovalve süsteem Tallinna kesklinnas ennast igati õigustanud, mistõttu koostöös Tallinna linnavalitsusega on see laienenud Tallinnas ka mujale. "Videovalvest on abi nii reaalajas avaliku korra tagamisel, kui ka erinevate menetluste raames juba salvestiste vaatamisel," kinnitas Tamuri. "Igal juhul on videovalve tõhustamine Tallinna kesklinna inimesterohkes kohas igati tervitatav."
Vabadussõja võidusamba videovalve pilt on vaadatav Põhja prefektuuri juhtimiskeskuses, kuhu tuleb kokku pilt kõigist politsei kasutuses olevast rohkem kui 30 kaamerast.
G4S on juhtiv turvalahendusi pakkuv ettevõte, mis annab Eestis tööd rohkem kui 3200 inimesele. Üle maailma tegutseb G4S enam kui 110 riigis, kontsernis töötab 585 000 inimest.