Peaminister Andrus Ansip rääkis Tšehhi kolleegidele, et Eestis on tehtud nii rahandus- kui sotsiaalpoliitilisi otsuseid, mis on puudutanud pea kõiki, tuues näiteks ka enda palga vähenemise 20 protsendi võrra.
Peaminister Andrus Ansip kohtus täna Prahas Tšehhi valitsusjuhi Jan Fischeriga, kellega räägiti Euroopa Liidu teemade kõrval ka majandusolukorrast ning Eesti üleminekust eurole 2011. aastast.
Kohtumise põhiteemaks kujunes Eesti üleminek eurole. Selle käigus põhjendas peaminister oma Tšehhi kolleegile, miks on Eesti jaoks kasulik ühineda eurotsooniga võimalikult kiiresti. „Euro kasvatab usaldust Eesti majanduskeskkonna vastu. Euro käibelevõtt julgustab välisinvestoreid ning toetab Eesti väliskaubandust, mis kokkuvõttes aitab kaasa Eesti uuele tõusule,“ rõhutas ta.
Tšehhi peaminister tundis omakorda huvi, kuidas on Eestis suudetud majanduskriisi tingimustest hoida valitsussektori defitsiiti alla 3 protsendi SKP-st.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Ansip nentis, et headel aegadel kogutud reservid, märkimisväärsed eelarvekärped ja struktuursed reformid on võimaldanud ka majandussurutises hoida Eesti riigi rahandust korras. „Eestis on tehtud nii rahandus- kui sotsiaalpoliitilisi otsuseid, mis on puudutanud pea kõiki. Isiklikult olen kaotanud 20 protsenti palgast, avalik sektor ligi 15 protsenti - pea kõik on andnud oma panuse, et need rasked ajad üle elada,“ rääkis Ansip.
"Samas pean oluliseks ka seda, et raskel ajal valitsus ei kärpinud, vaid hoopis suurendas pensione,“ ütles Ansip. Ta lisas, et see oli ainuvõimalik olukorras, kus pensionäride vaesusrisk on Eestis liiga kõrge.
Peaminister rõhutas, et neid raskeid otsuseid tehtud mitte euro, vaid kogu Eesti jätkusuutlikkuse nimel. Euro on lisaboonus, mis aitab Eesti majanduse uuele tõusule, lisas ta.
Tšehhi peaminister Jan Fischer tunnustas Eesti valitsuse tegevust Maastrichti kriteeriumide täitmisel ning kinnitas, et toetab Eesti üleminekut eurole.
Majandusolukorrast kõneldes nenditi ühiselt, et finantskriis pole mõlema riigi pangandust liigselt mõjutanud. „Nii Eestit kui Tšehhit on antud majanduskriisis aidanud see, et maksumaksja rahasid pole suunatud panganduse päästmiseks,“ ütles peaminister Ansip.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!