Andrew ja Debbie Jackman Suurbritanniast kogusid kaks aastat raha, et sõita koos perekonnaga puhkama Austraaliasse. Praegu soovivad nad, et oleks veidi kauem kogunud, vahendas AP.
Eelmisel reedel Austraalias olles said nad teada, et nende lend Sydneyst Suurbritanniasse on tuhapilve tõttu tühistatud. Seetõttu otsustas Cambridge`ist pärit abielupaar koos oma kahe teismelise pojaga jääda veel üheks ööks hotelli, kus tuba maksis 1605 Eesti krooni, et oodata olukorra selginemist. Järgmisel päeval aga tõstis hotell toa hinna juba 3745 kroonile. Lihtsalt seetõttu, et nad võisid seda teha.
Pärast pikki läbirääkimisi langetas hotell hinna 1712le kroonile, kuid perekond kolis järgmisel päeval siiski odavamasse hostelisse, sest nende puhkus oli lõppemas ja samamoodi ka raha.
Sarnases olukorras briti perekonnaga on tuhanded ja tuhanded reisijad. Neil hakkab söömiseks ja ööbimiseks vajalik raha otsa lõppema.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Jaapanis, Tokyo-lähedasel lennujaamal on 33aastane prantslasest kirjanduse ja filosoofia professoril Francois Brochel alles veel viimased 3000 jeeni ehk 390 krooni. Ta plaanib helistada oma panka ja loodab, et talle on võimalik raha juurde saata. "Viimase öö veetsin veel hotellis, aga rohkemaks mul raha pole," nendib Broche. "Nüüd magan lennujaamas. Aidaku mind jumal."
29aastane prantslane Nicolas Ribard magab koos tuhandete teiste reisijatega magamiskotis Tokyo lähedase Narita lennujaama põrandal. Tal ja tema kolmel sõbral on alles veel samuti umbes 390 krooni ning nad toituvad lennujaama küpsistest ja pudeliveest ning jagavad ühte tasuta dušši kupongi päeva kohta.
Paljud tuhalõksus reisijad kardavad ka oma palga pärast. Oslosse kinni jäänud ameeriklane Tom Napier nendib, et väga suure tõenäosusega mõjutab tema pikaaaegne töölt eemalolek ka tema töötasu. "Isegi kui töölt eemaloldud päevi mu palgast maha ei arvestata, lähevad need kirja kui haiguspäevad," lausub Napier.