Eesti eurotsooniga liitumine on seatud äärmiselt halvale ajale, kuid suurema tõenäosusega võetakse Eesti siiski vastu, sest vastupidine otsus oleks hävitav Euroopa Liidule ja Baltimaadele, ütles Euroopa Parlamendi majandus- ja rahanduskomisjoni liige Ivari Padar.
„Meie sisseastumine on sattunud äärmiselt halvale ajale. Kreekas on sündmused, mida on kaine mõistusega väga raske seletada. Riigi enda rahvas ei suuda päeva lõpuks aru saada sellest, et neile tahetakse vastu tulla,“ nentis Padar. Seega on Euroopa Liidu nõuete nõelasilmast läbipääsemine muutunud Eesti jaoks veelgi raskemaks.
„Ääretu skepsis on laienemise osas. Vaadatakse igasuguseid numbreid, jätkusuutlikkust ja nii edasi. Aga otseselt Eestile midagi ette heita ei saa,“ ütles Padar. Kuna Eesti on niivõrd eeskujulikult eelarvega toime tulnud, oleks eitav eurootsus väga suur moraalne löök Euroopa Liidule.
„Eesti väljajäämine oleks sisepoliitikale väga suur tagasilöök. Tekiks suhtumine, et pingutamine midagi ei aita, lähme ja laristamine,“ ütles Padar ja pidas silmas selle all just uusi Euroopa Liidu liikmeid. Ta nentis, et eriti raske oleks otsus Lätile, kus valimised ukse ees ja kus võib tekkida väga hea pinnas propagandistlike jõudude tärkamiseks.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Siiski ütles Padar, et Euroopa Komisjoni rahandusvolinik Olli Rehn ei saagi enne lõpliku otsuse kinnitamist öelda, et Eesti Eurole minek on kindel. Ja Padar oli veendunud, et Eestil läheb suurema tõenäosusega kõik õnneks.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!