Silvia Kruusmaa • 9. juuni 2010 kell 7:43

Ansip e-edu põhjusest: eestlased on laisad inimesed

Eestlased on laisad inimesed, seetõttu eelistame tehnoloogiliselt mugavaid lahendusi, põhjendas peaminister Andrus Ansip Eesti edu e-teenuste vallas.

Ansip rõhutas foorumil The World Forum for Foreign Direct Investment esinedes Eesti e-edu, Skype’i Eesti-päritolu, mainis meie e-valitsust ja e-maksuametit ning kõrgel tehnoloogilisel tasemel pangandust.

"Eestlased on laisad inimesed, seetõttu eelistame tehnoloogiliselt mugavaid lahendusi. Kuna väljas sajab pidevalt kas lund või vihma, eelistame suurt osa oma ajast arvuti taga veeta," rääkis peaminister täna Tallinnas alanud EASi ja Red Hot Locations'i korraldatud kahepäevasel rahvusvahelise välisinvesteeringute foorumil.

Foorumi põhikõneleja, IBMi asepresidendi Cathy Rodgersi hinnangul on Eesti IT-alaselt väga heas olukorras ning liikumas teadmistepõhise majanduse suunas. "Eesti hämmastab mind: teil on ülikõrge kirjaoskuse tase, olete kirglikult meelestatud ja kõrge ettevõtlusvaimuga ning Eestit tunnustatakse igal pool maailmas kõrgetasemelise e-riigina. Olete loonud e-valitsuse, e-panganduse ja m-parkimisega tugeva vundamendi e-lahendustele, mis on maailmale eeskujuks, siit tuleb nüüd edasi minema hakata," hindas Rodgers Eesti tulevikuperspektiiviks jätkuvalt IT-valdkonda.

"Eestis on tugevad kontrastid, mis loovad teie tasakaalu: te elate ajalooliselt hästi välja kujunenud piirkonnas, kuid kasutate viimase sõna vidinaid," sõnas Rodgers ETV saates Terevisioon .

Sten Tamkivi Skype'ist nimetas Eesti väiksust nii meie puuduseks kui eeliseks. Eelise annab väiksusest tulenev paindlikkus, asjad saavad kiiresti tehtud, kuid puuduseks on rahvaarv, mis takistab ühes valdkonnas väga ulatusliku laienemise kohalike ajude arvelt. "Lagi tuleb ühel hetkel ette, meil on juba ammu tulnud ning seetõttu oleme pidanud ka laienema," tõdes ta.

EASi ja Red Hot Locations’i korraldatud rahvusvahelise foorumi põhiteemaks on jätkusuutlike tehnoloogiate leidmine regionaalsete välisinvesteeringute suunamise kontekstis, et kergendada tööstuste ja ettevõtete ökoloogilist jalajälge tulevikuperspektiivis, kus loodusressursid on lõppemas.

Esinejatena on kaasatud erinevate ärisektorite esindajad: IT, logistika ja transport, puhas energia ja säästlik tehnoloogia, äriteenused. Foorumil on esindatud 25 riigi ettevõtted ja organisatsioonid: Ameerika Ühendriigid, Austria, Eesti, Hiina, Hispaania, Holland, India, Island, Itaalia, Jaapan, Kanada, Lõuna-Aafrika Vabariik, Läti, Leedu, Prantsusmaa, Rootsi, Saksamaa, Soome, Suurbritannia, Šveits, Taani, Ukraina, Ungari, Uus-Meremaa, Venemaa.

Varasematel aastatel on The World Forum for Foreign Direct Investmenti peetud Hollandis, Belgias, Suurbritannias, Hispaanias, Itaalias, Leedus.

Hetkel kuum