Koit Brinkmann • 9. september 2010 kell 5:36

Ligi: keegi ei tea, mis loom see on

"Keegi ei tea, mis loom see on. Mina ei saa sellest aru, miks nii tehakse," kommenteeris riikliku kliima- ja energiaagentuuri loomist rahandusminister Jürgen Ligi eelmise aasta novembris.

Vastates novembris riigikogus keskerakondlase Helle Kalda küsimusele 86 miljoni krooni eraldamise kohta agentuuri loomiseks, lausus rahandusminister Jürgen Ligi: "See oli minu jaoks hämmastav otsus, et selline agentuur üldse loodi käigu pealt ja eelarve menetlemise käigus. Palju selliseid katseid on riigikogust aegade jooksul tulnud, need ei ole hästi lõppenud. Enne, kui number jõuab eelarvesse, peaks see kuluartikkel olema ikka läbi analüüsitud, aga kipub minema tagurpidi. Ka järgmise aasta eelarve menetluse käigus kipub ikkagi keegi tahtma mingit uut maksu kehtestada ja seda numbrit juba eelarvesse kirjutada, antud juhul agentuuri, keegi ei tea, mis loom see on. Mina ei saa sellest aru, miks nii tehakse."

Tänane Äripäev kirjutas, et mullu eraldas riigikogus vähemuses olev valitsuskoalitsioon ametlikult opositsioonis oleva rohelise erakonna toetuse saamiseks riigieelarvest riikliku agentuuri loomiseks 86 miljonit krooni. Agentuuri juhtivatele kohtadele said roheliste erakonnaga seotud inimesed. Näiteks roheliste erakonna juhtivpoliitiku Marek Strandbergi elukaaslane Katrin Idla teenib kliima- ja energiaagentuuri arendusnõunikuna 600kroonist tunnipalka. Strandberg on agentuuri nõukoja esimees.

Hetkel kuum