23. oktoober 2010 kell 10:25

"Siin on karjuv vastuolu"

Endiselt on segane milliseks kujuneb Tallinna vee hind peale monopolide ohjamise seaduse jõustumist, kuid segased ajad on „kalastamiseks“ jällegi sobilikud, väitis investor Arvo Nõges.

„Segased ajad on kalastamiseks jällegi sobilikud. Viimasel ajal on tuul pöördunud ja mina olen jah teada tuntud kalastaja. Minu jaoks on see iseenesest tore,“ rääkis Nõges.

Nõgese hinnangul on naljakas võrrelda hetkel toimuvaid vaidlusi ja arvetel kajastuvat elektri ja vee hinna kogusumma vahet. „Eriti naljakas on kogu pikaajaline poliitiline kampaania Tallinna Vee ümber versus Eesti Energiaga. Ilmekas näide kuidas üks monopol võib toimetada "konkurentsiameti ettekirjutuste järgi" ja kuidas vee arve võrreldes elektriarvega on ligi kümnekordse vahega. Üks ettevõte võib rahulikult tõsta hinda kaks korda aastas. Samas pole olnud ka momenti, et Eesti Energia oleks hinda langetanud,“ sõnas Nõges.

Kuigi nõges nentis, et vee ja energia puhul on erinevate ressurssidega, on neil siiski sarnased. „Siis võiks ka hinnapõhimõtetes olla sarnasus. Siin on karjuv vastuolu,“ ütles Nõges.

„Täna on kõik kõige suurema ja nähtavama lihatüki kallal, teatud grupp poliitikuid siis. Kui kunagi kutsuti sõbralikkudest riikidest inimesi meil siia ja paluti teha veemajandus korda, nüüd hakatakse mängureegleid ringi jagama. Õiguslik ja majanduslik kompott on kokku saamas. Tervet mõistust seal ei eksisteeri, kuid tuleb mingi lahendus leida,“ märkis Nõges.

Autor: Katariina Krjutškova, Kaisa Gabral

Hetkel kuum