Väinu Rozental • 20. detsember 2010 kell 6:46

Kunman võttis Reiljani nõunikuks

Pistisenõudmises süüdi mõistetud ja poliitikast tagasi tõmbunud Villu Reiljan on leidnud endale muude nõustamistööde kõrval veel ühe, asudes tööle Vello Kunmani ASi Silikaat Grupp nõunikuna.

ASi Giga omanik Silikaat Grupi arendusjuhi, endise Rahvaliidu peasekretäri Lea Kiiviti kinnitusel on Villu Reiljan neil ametis juba mõned kuud. "Reiljan on palgal Silikaat Grupis ja nõustab grupi kõiki ettevõtteid," lausus Kiivit.

"Tööd on tal väga palju ja meil on tema tööst kasu olnud." Kiivit töötab Silikaat Grupi arendusjuhina alates 2008. aasta algusest.

Rahvaliidu endine juht Villu Reiljan kinnitas samuti, et töötab Kunmani juures nõunikuna, kuid ei soovinud pikemalt oma tegemistest rääkida. "See on minu isiklik asi, mida ma teen ja kes minu käest nõu küsib," lausus Reiljan. "Teie asi ja samuti Äripäeva asi see küll kuidagi olla ei saa, kus ma oma kogemusi müün."

Kunman Äripäeva kommentaaripalvetele ei vastanud.

Lõi oma firmaTänavu juuli keskel registreeris Reiljan oma kodusele aadressile Luua külas äri- ja juhtimisteenuseid pakkuva OÜ Picea Konsultatsioonid. Mõne päevaga sai ettevõte ka esimesed kliendid. "Võite ise arvata, millist nõu ma andma hakkan. Ikka keskkonna-, põllumajandus-, metsandusalast ja ehk ka juhtimisalast konsultatsiooni," rääkis Reiljan toona.

Selle aasta juunist on Reiljan palgal Tartu soojaärimehe Tiit Veeberi firma ASi Giga nõunikuna. "Ei sellest ole meile mingit muret," andis Veeber mõista, et ta oli teadlik Reiljani asumisest ka Kunmani teenistusse. "Ega Reiljanil ei ole ju ära keelatud mitmes kohas töötamine. Ajusid on ju igale poole vaja, mitte ainult meile."

Kes on kesJärve Keskuse ja ehitusmaterjale tootva Silikaadi omanik, investeerinud ka põllumajandusse. Omas ehituskauplust Key, kuid sellest ärist tänavu loobus. Autoritaarse juhtimisstiiliga, meediat vältiv ettevõtja.

Vello Kunman

Järve Keskuse peremehe Kunmani äriedu põhjuseks on õnnestunud erastamistehing 1995. aastal, kui ta ostis 19 miljoni krooniga telliseid tootva Silikaadi ja sai kaasa maatüki Tallinnas Pärnu maantee ääres.On olnud Isamaaliidu rahastaja. On väidetud, et tal olid head suhted Rahvaliiduga, kui seda juhtis veel Villu Reiljan, põhjuseks Kunmani liiva- ja kruusakaevandamise huvid.

Hetkel kuum