Belobrovtsev: Järvik peaks ametist taanduma

Hannes Sarv 09. jaanuar 2011, 19:17

Enne sotsiaaldemokraatide lahkumist Tallinna võimukoalitsioonist poolteist kuud abilinnapeana tegutsenud ja detsembris tagasi astunud Vadim Belobrovtsevi sõnul peaks pistise võtmises kahtlustatav MUPO juht Kaimo Järvik uurimise ajaks end ametipostilt taandama.

„Head tavad näeksid ette, et kui süüdistatakse niisugustes asjades, siis peaks ta peatama oma volitused vähemalt uurimise lõppemiseni,“ ütles Belobrovtsev, kes oli pärast Jüri Pihli taandumist linnavalitsuses lühikest aega ametis Tallinna abilinnapeana. Tallinna Munitsipaalpolitsei Amet kuulus just tema alluvusse, kuid Belobrovtsev tunnistas, et poolteist kuud ei ole väga pikk aeg, et ennast kõigi asjadega kurssi viia.

Siiski nentis Belobrovtsev, et Järvik jättis talle kompetentse spetsialisti mulje. „Sellist asja ma loomulikult ei osanud arvata või oodata. See tänane uudis on ebameeldiv üllatus. Kui aga KAPO on sellise ränga süüdistuse esitanud, siis peab arvestama, et neil on tõsised põhjused niimoodi arvata,“ tõdes ta.

Samuti ütles ta, et ameti juhi võimalikku ebaseaduslikku tegevust MUPOle tervikuna üle kanda pole põhjust – konkreetse teguviisi eest vastutab konkreetne inimene. „See viskab varju terve organisatsiooni peale, see on selge. Aga iseenesest ei pea organisatsioon selle eest vastutust kandma,“ ütles Belobrovtsev ja kinnitas, et tema üldistama hakata ei taha. „See on ühe inimese tegu ja ma väga kahtlen, et keegi teine teadis sellest midagi. Aga loomulikult – kui teadis, siis ma arvan, et KAPO esitab varem või hiljem rohkem süüdistusi,“ sõnas ta.

Belobrovtsev esitas avalduse abilinnapea kohalt taandumiseks detsembris pärast seda, kui sotsiaaldemokraadid otsustasid Keskerakonna rahastamisskandaali tõttu Tallinna valitsuskoalitsioonist lahkuda.
Küsimusele, kuidas ta praegu abilinnapeana käituks, vastas Belobrovtsev, et esimese asjana tahaks ta Järvikuga vestelda. „Temaga peaks asjad selgeks rääkima, et mis oli ja miks selline süüdistus tuli. Juba sellest vestlusest sõltuvalt peaks tulema ka vastav otsus,“ ütles ta.

Äripäev proovis täna saada kommentaari ka sotsiaaldemokraatide endiselt esimehelt ja enne Beloborovtsevit Tallinna abilinnapea kohal olnud Pihlilt, ent see ei õnnestunud. 

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. January 2011, 19:17
Otsi:

Ava täpsem otsing