Kohtutäitur: üllatav, et asjad võivad nii käia

Hannes Sarv 09. jaanuar 2011, 18:44

Kohtutäiturite ja pankrotihaldurite koja aseesimees täitur Mati Kadakule tuli üllatusena uudis, et kolleeg Priit Lantinile on esitatud pistise andmise kahtlustus. Üllatav oli tema sõnul just see, et kolleeg võis endale töö kindlustamiseks ametiisiku ära osta.  

„Mulle on see täiesti üllatus, et niimoodi võivad ka asjad käia. Täiesti üllatav,“ ütles Kadak.

Kohtutäitur Priit Lantinile on esitatud kahtlustus, mille järgi too maksis Tallinna Munitsipaalpolitsei Ameti (mupo) juhi Kaimo Järvikule enda soosimise kindlustamiseks täitemenetluste edastamisel 9500 eurot (150 000 krooni – toim) pistist.

Mupo-poolse Lantini soosimise kohta ei osanud Kadak esialgu midagi täpsemat öelda, kuna tema mupoga koostööd teinud pole. „Mina ei olnud selles nimekirjas, kellele mupo nõudeid täitmiseks andis. Iga sissenõudja ise valis, kellega koostöö istub,“ selgitas ta. Kadak lisas, et kui enne sai asutus ise valida, millise kohtutäituriga koostööd teeb, siis alates tänavu jaanuarist on see kord valitsuse määrusega muudetud. „Alates 1. jaanuarist 2011 jagatakse avalik-õiguslikud nõuded läbi kohtutäiturite koja,“ ütles ta.

Kohtutäiturite ja pankrotihaldurite koja aukohtu esimees täitur Urmas Tärno nentis, et ka temale on uudis ootamatu. „Ilmselgelt on see kahetsusväärne, et selline asi on üldse juhtunud. Teiselt poolt jälle pean aukohtu esimehena tunnistama, et on väga positiivne, et kaitsepolitsei teeb tööd,“ kommenteeris ta. Tärno ei osanud veel öelda, kas koda algatab Lantini suhtes ka aukohtumenetluse, kuid sõnas, et paari päeva jooksul peaks see info täpsustudes selguma.

Nii Kadak kui Tärno ütlesid, et kahtlustuse kohaselt Lantini poolt Järvikule pistisena antud 9500 eurot ehk ligi 150 000 krooni on täiturite käibeid arvestades suur summa.      

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. January 2011, 19:07
Otsi:

Ava täpsem otsing