Indrek Kald • 13. jaanuar 2011 kell 5:20

Siitan: Jänes eksitab avalikkust

ERSO juhi kohalt vallandatud Andres Siitani sõnul eksitavad avalikkust kultuuriminister Laine Jänese väited, et orkestrantidele maksti palka läbi ehitusfirmade arvete ning Neeme Järviga ei sõlmitud lepingut.

"Jääb arusaamatuks, kas ma pean tõesti Laine Jänesele meelde tuletama, et leping ERSO ja Neeme Järvi vahel kirjutati alla tema kabinetis 17. augustil 2009," teatas Siitan ERRi vahendusel ning lisas, et kultuuriminister nimetas oma pressiteates seda üheks viimase aja tähtsaimaks kultuuripoliitiliseks otsuseks.

"Järvi soov oli, et kultuuriministri juures allkirjastatud lepingut pidi veel täiendatama mitme orkestri töötingimusi ja välisesinemisi puudutavate punktiga, kuid selliseid garantiisid kultuuriminister ei soostunud andma," lisas IRLi ridades poliitikasse läinud Siitan ning märkis, et seetõttu jäi kehtima esialgne leping.

Siitani sõnul on tõe moonutamine ka väide, et orkestrantidele maksti palka läbi ehitusfirma arvete, küll said kuus koosseisulist orkestranti tasu FIE-arvete või nendele muusikutele kuuluvate OÜ-de arvete alusel.

"Ilmselt viitas minister oma tänases esinemises, et ühele töötajale kuuluv OÜ tegeleb ka ehitustegevusega, kuid selline serveerimise viis oli avalikkuse sügav eksitamine," rääkis Siitan.

Hetkel kuum