Eberle rõhub paindlikkusele

Hannes Sarv 14. jaanuar 2011, 07:38

Lääne-, Hiiu- ja Järvamaal päästeveste ning purjetamisvarustust tootva sakslase Gerhard Eberle sõnul on praegusel keerulisel ajal tarvis enam paindlikkust. Võimalus dividende võtta aitab paindlikkust hoida ja kiirelt reageerida. 

"Keerulistel aegadel tuleb olla paindlik. Just seetõttu peab sul olema kiire ligipääs likviidsetele vahenditele. Kuulutasime välja ka suured dividendimaksed, et olla hea investeerimisvõimaluse korral kiirelt valmis reageerima," selgitab Eberle.

Eberle määras 2008. aastal oma kolmest Eesti ettevõttest kokku 112,3 miljonit krooni (7,2 miljonit eurot) dividende ja oli sellega ka eelmise Äripäeva dividenditopi võitja. Kuna praeguseks on Äripäev metoodikat muutnud ja arvestab edetabeli koostamisel ainult välja makstud dividendidega, siis tema kohaks edetabelis jäi 13.  Nimelt maksis Eberle oma firmadest 2009. aastal välja  26 miljonit krooni (1,7 miljonit eurot).

Mullu panustas sakslane ka edasistesse investeeringutesse ja nii loodi kahasse teise õmblusettevõttega AS Ilves-Extra OÜ Quality Label Manufacturing. Ettevõtte eesmärke iseloomustades on Eberle varem öelnud, et see peab viima Vietnamis valmistatud tooted maailmatasemele. 

Eberle peamised tootmisfirmad Lade ja Pakpoord müüvad oma toodangu põhiliselt välismaale – üldiselt Euroopasse, kuid ka näiteks Austraaliasse.
„Meie ettevõtetel läheb hästi ja me tegelikult ei kannatanud väga palju viimase kahe aasta jooksul. Käive oli üpris stabiilne ja me näeme praegu selgeid märke kasvust,“ sõnab ta.
 
Suurem pilt maailmamajanduses teeb eelkõige Haapsalus toimetavat sakslast aga pigem murelikuks. Ta usub, et tõsisemad probleemid majanduses ootavad alles ees. Teravaks mureks on praegu euroala võlakriis ning USAst alguse saav raha odavnemine, mis on pannud ka toorainehinnad rallima.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. January 2011, 08:43
Otsi:

Ava täpsem otsing