Siilats:see on minu taskusse piilumine

Hannes Sarv 14. jaanuar 2011, 07:22

Edukas autoärimees Viktor Siilats oli dividendide TOPis 15 miljoni krooni ehk pea miljoni euroga 25. kohal. Edetabeli avaldamine teda aga häirib – ajakirjandus võiks Siilatsi sõnul vähem teiste rahakotti piiluda.

"Kas te mulle saate oma rahakotist pildi saata? Oma kupüüridest seal rahakotis?" küsib ASi Info-Auto omanik Siilats. "Ma saan aru, et te leiate, et selline lugu ei ole õigustatud?" "Kindlasti mitte – see on inimeste taskutesse piilumine," jääb ta enesele kindlaks ega soovi oma rahalist seisu kommenteerida.

Tegelikult usub ta, et kui ajakirjandus dividendiedetabelit ei koostaks ega ettevõtjate rahakotile tähelepanu ei pööraks, saaks riik rohkem maksutulu. "Riigi seisukohalt peaks olema dividendide väljavõtmine igati soositud, sest sel hetkel makstakse maksu. Selles mõttes peaks riik võib-olla hoolitsema selle eest, et iga dividendimaksja ei satuks kohe ajakirjanduse ja avalikkuse huviobjektiks. Siis makstaks ka rõõmsama meelega endale dividendi välja ja riik saaks ühtlasi kasumimaksu," põhjendab ta.  

Ettevõtja tublidust dividendi määramine tema sõnul ei näita. "Tublidust näitab võib-olla kasum. Väljavõetav dividend ei näita tegelikult mitte midagi," arutleb ta. See võib tema sõnul minna nii isiklikku tarbimisse, aga ka tagasi ettevõtetesse. "Kui te hakkate ületuleval aastal kirjutama aastast 2011, siis see võib minna ka näiteks selleks, et ettevõtete aktsiakapitalid tuleb europõhiseks ümardada ja siis on vaja vingelt raha juurde maksta. Nii et erinevateks asjadeks võib minna," lisab Siilats.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. January 2011, 10:11
Otsi:

Ava täpsem otsing