GrabCAD võitis Seedcampi 50 000eurose investeeringu

Anne Oja 10. veebruar 2011, 08:29

Nn inseneride Facebook GrabCAD naases Londonis toimunud Euroopa tähtsaimalt ja suurimalt startuppide konkursilt Seedcamp 50 000 euro suuruse investeeringuga.

GrabCADi juht Hardi Meybaum kommenteeris uhkusenoodiga hääles: "Hea tunne on." Hetke pärast lisas ta, et esmane võidujoovastus hakkab muidugi üle minema, sest nad ise said võistluse tulemustest teada juba 27. jaanuari õhtul. Paraku keelasid Seedcampi korraldajad tänase pealelõunani võitjat avaldada.

Startuppide jõukatsumise esimeses voorus paistis GrabCAD silma parima esitlusega. Kahe päeva pärast toimunud teise vooru oli Meybaumi sõnul lootust pääseda vaid viiel-kuuel ettevõttel, kes said lisaks viis minutit, et investoreile selgeks teha, miks nad oma raha just neile andma peaksid.

"Praegu tutvustasime ideed, siis räägid, kuidas investor saab 50kordse kasu," selgitas Meybaum jaanuaris voorude erinevust lisades, et 50kordne kasu oli toodud asja ilmestamiseks, mitte, et GrabCAD sellise numbri välja käiks.

Meybaum avaldas arvamust, et peavõidule võis neid aidata teistest startuppidest erinev äriidee, tugev meeskond ja juba praegu neilt inseneriteenuste vahendamist ostvad kliendid.

"Palju oli praegu poppe mobiili- ja internetivaldkonna ettevõtteid, kuid ükski mobiiliettevõte kuigi kaugele ei jõudnud," tunnistas Meybaum lisades, et osal võistlusele kutsutuil ei olnud veel ka raha maksvaid kliente.

"Praegu oleme tegelenud investeerimislepingu sõlmimisega. Kui siiamaani panustasime eelkõige tootearendusse, siis Seedcampi rahaga tahame laieneda USA turule ja luua seal müügiga tegeleva organisatsiooni," kirjeldas Meybaum täna asjade käiku.

Mullu suvel kirjutas Äripäev, et Arengufondilt 4 miljonit krooni saanud inseneride pildipank, suhtlus- ja müügikeskkond GrabCAD vajab kolme aasta jooksul toimuvaks maailmavallutuseks 20 miljonit krooni.

Praegu on Eestis virutaalse inseneribüroo GrabCAD klientideks väikesed ja keskmise suurusega tootmisettevõtted, kes kasutavad GrabCADi insenere, kui neil töömahud üle pea kasvavad või mõnest konkreetsest oskusest puudu jääb. Viie kuuga on keskkonnas registreerunud pea 1700 professionaali üle kogu maailma.

Investeerimislepinguga lisandub GrabCADi omanikeringi Euroopa riskikapitaliste koondav Seedcamp, kuhu on teiste hulgas raha paigutanud ka Skype looja Ahti Heinla ja üks maailma suuremaid ning tuntumaid riskiinvestoreid Index Ventures.

Seedcampi konkursil jäi tänavu teiseks Sloveeniast pärit brauseri-põhist Skype'i-laadset rakendust ehitav www.vox.io, kolmandaks võitjaks kuulutati Prantsusmaa tarkvarafirma www.psykosoft.net.

2009. aastal võitis Seedcampi Eesti majandustarkvarafirma Erply.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    10. February 2011, 08:30
    Otsi:

    Ava täpsem otsing