Sirje Rank • 16. märts 2011 kell 8:00

Fitch taastas Läti investeerimisjärgu reitingu

Reitinguagentuur Fitch andis Lätile tagasi investeerimisjärgu reitingu, kergitades selle eile tasemelt BB+ tasemele BBB-, vahendas agentuur Bloomberg.

Reitingu väljavaade on positiivne, mis tähendab, et edaspidi on loota pigem reitingu tõusu kui langust või muutmata jätmist.

„Läti on rängast finantskriisist jõudsalt toibumas, mis annab alust investeerimisjärgu taastamiseks,“ ütles Fitchi riigireitingute grupi juht Douglas Renwick.

Läti SKP kasvas läinud aasta viimases kvartalis aasta baasil 3,6%, mis on kolme aasta kiireim kasvutempo – kasvu veduriteks olid eksport ja tööstustoodangu kasv. Reitinguagentuuri prognoosi järgi kasvab Läti majandus tänavu 3,5% ja tuleval aastal 4%. Lati devalveerimise risk on madal.

Madalaim investeerimisjärgu reiting Baa3 on Lätil ka agentuurilt Moody’s stabiilse väljavaatega. Reitinguagentuur S&P tõstis läinud nädalal Läti reitinguväljavaate positiivseks – praegu on Lätil reiting BB+, mis on üks aste allpool investeerimisjärgu taset.

Kriisi algusest 2008. aastal on Läti rakendanud kokkuhoiumeetmeid kokku 16% ulatuses SKPst. Täiendavad meetmed on plaanis lisaeelarves, et täita IMFilt ja ELilst saadud 7,5 miljardi euro suuruse abilaenu tingimusi.

Hetkel kuum