Eestil poleks tark kedagi enda vaenlaseks nimetada

Mart Laar 29. märts 2011, 00:00

Lugejate küsimustele vastas IRLi esimees Mart Laar.

Milline on parim kaitse inflatsiooni eest? Korras riigi rahandus ja eelarve tasakaalu viimine.

Millised riigid ja kes nimeliselt on Eesti riigi vaenlased? Eestil poleks tark kedagi enda vaenlaseks nimetada.

Kas Teie meelest on normaalne, et siseministriks saab liiklushuligaan, nagu Rein Toomla ette heitis? Kas tõesti pole Ken-Marti Vaherit millegi muu eest süüdistada kui kümne aasta tagused liiklustrahvid?

Milline on kaitseministri seisukoht tuumaelektrijaama küsimuses? Kas see poleks suurepärane sihtmärk välisvaenlasele ja samuti terroristidele? Peab arvestama, et antud rajatise ekspluatatsiooniiga on väga pikk ning selle ajaga jõuab maailm tundmatuseni muutuda. Ei saa lootma jääda sellele, et selle aja jooksul meid ei ähvarda kumbki nendest ohtudest... Sõltub, millise tuumajaama ehitusest räägime. Nõustun, et enne kui selle ehitamiseks otsus langetada, tuleb ka sedalaadi riskid läbi analüüsida. Julgeolek energia alal on teisalt meie üldise julgeoleku lahutamata osa.

Kas valitsus ostaks inimeste vara ära, et nad saaksid lahkuda Eestist sinna riiki, kuhu on kolinud nende lapsed? Miks?

Tere, Mart. Pakkusid enne valimisi lepingut, sai sind ka seetõttu valitud, et sa mind esindaksid riigikogus. Nüüd aga selgub, et soovid saada hoopis kaitseministri kohta. Seega oled sa ühepoolselt meievahelist lepingut rikkunud. Kas ja kuidas mõtled mulle kompenseerida lepingust taganemise? Hea küsija, siin pole küll mingit rikkumist. Esindan oma lubadusi nii riigikogu liikme kui ka kaitseministrina. Sulle lepingus antud lubadused on kõik valitsusliidu lepingus sees - saad jälgida, kuidas neid täitma asume, ja anda sellele oma hinnangu.

Kas vastab tõele, et Teie soovitasite Ungaril erapensionifondid riigistada (sinna panustajate raha ära röövida)? Kui nii, siis miks? Ei ole soovitanud kellelgi kedagi röövida.

Kas Edgar Savisaar on Eesti riigikaitse probleem? Ei ole.

Kas ei oleks aeg karvad maha ajada, et näeksite rohkem inimese moodi välja? Olen nende karvadega kaks korda peaminister olnud - miks peaksin end muutma?

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:50
    Otsi:

    Ava täpsem otsing