Kreeka võlakirjad odavnevad taas maksejõuetuse hirmus

Raivo Sormunen 20. mai 2011, 17:29

Kreeka kümne aasta pikkuste võlakirjade intressimäär on tõusnud jätkuvate maksejõuetuse spekulatsioonide toel täna taas uute rekordtasemeteni.

Eurotsooni nõrgima lüli valitsuse kümne aasta võlakirjade intressimäär on kerkinud täna 16,14 protsendilt 16,75 protsendini, vahendab Financial Times. Nädalaga on intressimäär kosunud veidi enam kui ühe protsendipunkti võrra.

Sel nädal toimunud eurotsooni rahandusministrite kohtumine muutis intensiivsemaks debati selle üle, kas Kreeka peaks oma võlakohustused restruktureerima või mitte.
Analüütikud ja turud pole kindlad, kas Euroopa Liit päästab Kreeka ja kas riigi lühiajalisest abistamisest on üldse mingit mõju.

Capital Economics peaökonomist Jonathan Loynes sõnul võib Euroopa Liidu poolne abi aidata lühiajaliste pingete vastu kuid pikaajalised probleemid jääks endiselt püsima.
Ökonomisti sõnul ei ole Kreeka kui ka eurotsooni jaoks olemas lihtsat kriisist väljatuleku viisi ning karmimate meetmete rakendamine Kreeka suhtes lükkab riigi veelgi sügavamasse majanduslangusse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. May 2011, 17:30
Otsi:

Ava täpsem otsing