Indrek Kald • 20. september 2011 kell 13:37

Äriplaanil selgub, kas ettevõtjad kardavad uut kriisi

Konverentsil Äriplaan räägivad ettevõtjad, millega nad 2012. a plaane tehes arvestavad ning kui tõenäoliseks peavad uut kriisi.

Valuutavahetuse ja investeerimiskulla müügiga tegeleva ASi Tavid suuromanik Alar Tamming usub, et majanduses on oodata langust üksikute ajutiste tõusudega, kuni rahandussüsteem on probleemid lahendanud ehk sisuliselt pankrotis pangad ja riigid peavad minema pankrotti ja algama süsteemi korrastumine.

"Statistiliste numbrite järgi võib olla stabiliseerumine praegustel tasemetel või isegi kasv, kuid see kasv tuleb eelkõige raha lisandumisest süsteemi, mitte paremast tööst," selgitab ta.

Tarkvaraettevõtte AS Webmedia Group suuromanik Priit Alamäe Eesti turul järgmist krahhi ei usu. Eelmise tulemusena on meie majanduse struktuur oluliselt elutervem, põhjendab ta.

ASi Technopolis Ülemiste nõukogu liige Ülo Pärnits usub, et suurim oht on uus panganduskriis. Eesti majandus kasvab tema sõnul järgmisel aastal 5%.

Homsel konverentsil Äriplaanil 2012 Tallinnas Nokia kontserdimajas räägivad mõjuvõimsad, autoriteetsed ja aktiivsed Eesti ettevõtjad oma ootustest ja hirmudest tuleva aasta suhtes, eelarvest ja äriplaanist aastaks 2012.

Teiste seas esinevad Endel Siff, Fjodor Berman, Hillar Teder, Jaan Puusaag, Jürgen Ligi, Jüri Mõis, Madis Müller, Margus Reinsalu, Oleg Ossinovski, Priit Perens, Rain Lõhmus, Raivo Kütt, Riho Unt jt.

Uudiseid ja videoklippe Äriplaanilt saab lugeda-vaadata homme Äripäeva veebist ning põhjalikku kajastust neljapäevasest lehest.

Hetkel kuum