Riigikontroll: töötukassata oleks eelarve suures miinuses

Anne Oja 13. oktoober 2011, 14:07

Riigikontroll lööb äsja avaldatud auditis häirekella öeldes, et Eesti riik kulutab pea kõigis valdkondades tuludest rohkem ega saaks töötukassa reserve kasutamata hakkama.

"Töötukassata oleks eelarve suures miinuses," kõlab riigikontrolli kokkuvõte auditis "Ülevaade riigi vara kasutamisest ja säilimisest 2010. aastal."

Sotsiaalkindlustusfondide (töötukassa ja haigekassa – toim.) käsutuses on praeguse seisuga ca 500 miljonit eurot reserve. Riigi ja sotsiaalkindlustusfondide raha juhtimisega loodab valitsus vältida uute laenude võtmist. Valitsus on töötukassa ja haigekassa reservide riigikassasse konsolideerimise heaks kiitnud ja eelnõu ootab nüüd riigikogu otsust, seisab analüüsis.

Kui riigikassasse hõlmatavatest töötukassa ja haigekassa reservidest oleks vaja teha oodatust rohkem väljamakseid, oleksid riigil peagi näpud põhjas. Kui riigikogu valitsuse eelnõu tagasi lükkaks, tähendab see kindlat vajadust võtta laenu ja/või kasutada stabiliseerimisreservi, täpsustab riigikontrolli ülevaade.

Eesti riigi võlakoormus on praegu Euroopa Liidu madalaim, keskvalitsuse võlg moodustas eelmisel aastal 468 miljonit eurot, kohalikud omavalitsused olid võlgu 540 miljonit.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    13. October 2011, 14:07
    Otsi:

    Ava täpsem otsing