18. oktoober 2011 kell 11:17

Suurbritannias inflatsioon üle 5%

Aastane inflatsioon tõusis läinud kuul Suurbritannias 5,2 protsendini, üllatades sellega analüütikuid kes ennustasid väiksemat hinnatõusu.

Tegemist on rekordiliselt kõrge tarbijahinnaga aastast 1997 saadik, kirjutab Financial Times. Jaehinnaindeks tõusis koguni 5,6 protsendini, mis on kõrgeim tase viimase rohkem kui 20 aasta jooksul.

Alles hiljuti pumpas Bank of England majandusse 75 miljardit naela arvates et inflatsioon hakkab kiiresti langema. Keskpank ekspertide arvates oma kursist niipea ka ei loobu.

Hinnatõusu kergitas 7 protsendiga elekter, gaasihind kerkis augustist septembrini 13 protsenti. Hinnatõusule aitasid kaasa ka kõrgemad mobiili- ja kasutatud autode hinnad. Toiduainete hinnad olid 6,4 protsenti kõrgemad võrreldes läinud aasta sama ajaga.

Kohaliku rahandusministeeriumi pressiesindaja lubas täna, et valitsus plaanib võtta kasutusele meetmeid tarbijale hinnatõusuga toimetuleku kergendamiseks, muuhulgas on plaanis kärpida kütusemaksu ja külmutada kohalike omavalitsuste poolt kehtestatud maksud. Samuti on peaminister arutanud energiatootjatega tarbijakulude langetamise võimalust.

 

Autor: Katri Soe-Surén

Hetkel kuum