Börsihai võitja panustas põrgetele

Katre Pilvinski 02. november 2011, 11:50

Börsihai võitja Urmas Sööt panustas mängus riskantsetele aktsiatele, kuid tema sõnul päriselus sellise strateegiaga väga kaua ei lendaks.

„Eks võidu tõi ilmselt asjade kokkulangemine, kuid strateegiat kui sellist mul otseselt ei olnud. Panustasin hästi riskantsetele aktsiatele, tihtipeale olid nad päeva alguses hästi palju kukkunud,“ rääkis Sööt.

„Panustasin palju nö põrgetele, teisalt panustasin sellistele riskantsetele momentum aktsiatele, mis olid parasjagu liikumas üles või alla – pigem üles ja ilmselt oli mul ka õnne,“ lisas ta.

Neli mängunädalat möödusid aktsiaturgudelt erakordse närvilisuse tähe all, kuid Euroopa liidrite tippkohtumine jms sündmused Söödi jaoks probleem ei olnud. „Kuna ma kauplesin üksikaktsiatega, millel tihtipeale oli liikumiseks mingisugune põhjus – kas raporteeriti kehvasid või häid tulemusi või oli mõne analüütiku kommentaar triggeriks (päästikuks – toim.) miks ma midagi ostsin või müüsin, üldpilti see natuke mõjutas, aga põhimõtteliselt see mind eriti ei loksutanud,“ kommenteeris börsihai.

Sööt alustas investeerimisega 7 aastat tagasi, kuid tõsisemalt on sellega tegelenud paar-kolm aastat. „Ja seda eesmärgil, et oma portfelli kasvatada, mis muud,“ lausus ta. „Kuigi ma võitsin Börsihai mängu, ma ise lühiajalisse kauplemisse väga ei usu, sest päriselus selle strateegiaga tõenäoliselt väga kaua ei lendaks,“ märkis investor.
 
„Investor olen ma küll, kuid kauplemisega ma otseselt ei tegele ning USA turul kauplemisel ei näe ma ka eraisikuna väga sügavat mõtet. Minu portfellis on päris erinevaid aktsiaid, kuid enamasti Eestist ja Baltikumist. USA aktsiaid mul ei ole,“ sõnas Sööt.

„Selle viimase suurema languse jooksul olen ma võtnud vahepeal müüdud positsioone tagasi – Olympicus, Eesti Ekspressis, Tallinna Vett olen võtnud, mingist ajast on veel Arco Vara käes,“ nentis Börsihai võitja.

LHV aktsiamängu Börsihai võitjal õnnestus kahekümne börsipäeva jooksul kasvatada 30 000 eurot 15 676 euro võrra ehk enam kui 50%. Kahe tuhande kolmesajast osalejast kasvatas oma virtuaalset portfelli kõige edukamalt Urmas Sööt.

 

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    04. November 2011, 15:24
    Otsi:

    Ava täpsem otsing