IRLi poliitikud peavad selgitama elamislubade äri

ÄP 02. detsember 2011, 00:00

Riigikogu korruptsioonikomisjoni esimees Andres Anvelt ootab IRLi fraktsiooni kuuluvatelt kolleegidelt Siim Kabritsalt ja Indrek Raudselt põhjalikke selgitusi nende tegevuse kohta elamislubade vahendamisel Vene ärimeestele ning kavatseb üle kontrollida nende majandushuvide deklaratsioonid.

Kolmapäeval paljastas ETV saade "Pealtnägija" ulatusliku elamislubade vahendamise äri Vene ärimeestele, mida korraldasid IRLi poliitikud Siim Kabrits, Indrek Raudne ja Nikolai Stelmach.

JOKK-skeem. Anvelt ütles, et juriidiliselt tundub kõik korrektne olevat, aga kui hakata sisu poole vaatama, siis tegelikult müüdi fiktsiooni ehk mugavat võimalust saada Euroopa Liidu elamisluba, kirjutas uudisteportaal.

Peaminister Andrus Ansip ei soovinud mitme IRLi tipp-poliitiku tegevusele piisava info puudumisel hinnangut anda, kuid eetiliseks ta sellist äri ei pea.

Ansip nördinud. Peaministri hinnangul ei saa riik lubada seda, et keegi irvitab ta üle, vahendas uudisteportaal ERR Ansipi sõnu valitsuse pressikonverentsil. Eriti kriitiline oli peaminister aga Indrek Raudse väljaütlemise pärast, justkui aitaks Vene ärimeeste investeeringud kasvatada Eesti majandust, maksta õpetajatele-päästjatele palka ning vanuritele pensioni. "See on totrus kuubis. Niisugust jama ei maksast suust välja ajada," kritiseeris Ansip, kelle sõnul ei usu keegi, et ühest korterist on võimalik efektiivselt juhtida sadu investeeringuid.

IRLi liige, majandusminister Juhan Parts ütles, et kahtlusi ebaeetilises või lausa ebaseaduslikus tegevuses tuleb esmalt kontrollida. Parts avaldas muret, et ajakirjanikud püüavad sildistada kogu IRLi kui rahvuslik-konservatiivset erakonda ja sellele spekulatsioone külge kleepida, vahendas Delfi.

Ta kinnitas, et ei teadnud erakonnakaaslaste ettevõtmisest.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    02. December 2011, 09:04
    Otsi:

    Ava täpsem otsing