7. detsember 2011 kell 21:00

Nordic Gaming Group: hoopis meie võiks Olympicu osta

Kuna meie finantsmuskel on palju suurem kui Olympicul, siis peaks küsimus olema hoopis selles, kas meie plaanime neid üle osta, kommenteeris Nordic Gaming Groupi (NGG) tegevjuht Per Hellberg spekulatsioone kasiinoäris.

Äripäev kirjutas eile, et  kasiinofirma Olympic EG valmistab praegu ette ülevõtutehingut. Kasiinofirma ise mingeid kommentaare sel teemal börsifirma staatusele viidates ei anna. Üleostetavaks firmaks võib osutuda Nordic Gaming Goupi Ltd (NGG) Eestis tegutsev tütarettevõte Triogames OÜ, mis tegutseb Triobeti kaubamärgiga Eestis, Lätis ja Leedus.

“Ma pole kunagi kellegagi Olympicust rääkinud ning ükski NGG aktsionär pole seda teinud,” selgitas Hellberg. “Kindlasti mitte peamised aktsionärid, kuna olen teadlik, mida nad arutavad, kui mingisugused läbirääkimised toimuvad. Ning me pole saanud isegi mitte ainsat e-kirja Olympicult, et nad sooviksid meiega läbirääkimisi pidada,” lisas ta.

“Kogu see lugu on imelik, kuna meil on Eestis kaugelt suurem finantsmuskel ühinemisteks ja ülevõtmisteks selles valdkonnas kui Olympicul ning tegelikult peaks küsimus olema hoopis selles, kas meie ostame Olympicu,” märkis Hellberg.

NGG ei pea Olympicu ostmist vajalikuks. Hellbergi sõnul oleks NGG finantsiliselt võimeline Olympicut üle võtma, kuna on väärt palju rohkem kui Olympic. “Kuid me ei tee seda, kuna me ei näe selleks põhjust – meil on turul tugevam positsioon kui neil. Me ei plaani Olympicut osta ning võin kinnitada, et me ei pea nendega mingeid läbirääkimisi,” sõnas Hellberg.

Ta ütles, et firma on tegutsenud kümme aastat. Ettevõtte asutamisel said töötajad aktsiaid osta. Iga aasta umbes kaks-kolm neist lahkub ning tavaliselt müüvad nad sel juhul oma aktsiad. “Tänavu on lahkunud kaks töötajat, kes tahtsid oma aktsiad müüa, kuid nende osalus on väga väike.” Firmas töötab kokku ca 200 töötajat, lisas ta.

Hellberg kinnitas, et 2008. aastal peeti prantslastega müügikõnelusi, kuid raha, mis oli laual, polnud piisavalt hea ning tehing jäi katki. “Kui keegi pakuks praegu NGG eest piisavalt palju raha, siis me kuulaksime nad ära. Kuid praegu me ei pea ettevõtte müügiläbirääkimisi ning samuti ei pea me läbirääkimisi ühegi osakonna müügi üle. Kindlasti mitte Triogamesi müügi üle, kuna see on meie jaoks väga hea firma.”

Kontorid üle Euroopa. Hellbergi sõnul ei plaanita ka firma spordikihlvedude osakonda tagasi Eestisse kolida. “Selles osakonnas töötab palju inimesi ning firma sees toimub alati liikumisi – mõni kolib Maltale, mõni mõnda teise riiki. Meie firmas töötab enam kui 14 rahvust ning meie kontorid asuvad erinevates Euroopa riikides.”

 

Kommentaar

Vara veel millestki teavitada

Madis Jääger, Olympic Entertainment Groupi juhatuse liigeHoolimata faktist, et eri tasanditel peab Olympic EG läbirääkimisi pidevalt,  ei ole läbirääkimised ühegi ettevõtte omandamiseks jõudnud faasi, millest oleks põhjust turuosalisi ja avalikkust teavitada.Olympic Entertainment Group on korduvalt avalikkusele kinnitanud kontserni põhimõttelist huvi tegevuse laiendamise vastu.

Hetkel kuum