Silvia Kruusmaa • 16. veebruar 2012 kell 5:28

Riigikogu otsus ajab Saare Kaluri riigikohtusse õigust otsima

Riigikogu võttis eile 44 poolthäälega vastu otsuse likvideerida riiklik VEB Fond ja panna fondi vara müüki. Olulise nüansina tuleb märkida, et fondil on vara enam-vähem null sendi eest.

Fondi sertifikaadiomanike, Saare Kaluri ja Pärnu Kalur Holdingi hinnangul tähendab see, et riik ei kavatsegi oma kohustust täita, mistõttu nad pöörduvad kaebusega riigikohtu põhiseaduslikkuse järelevalve kolleegiumi poole otsuse tühistamiseks, kirjutas Saarte Hääl.

AS-i Saare Kalur ja AS-i Pärnu Kalur Holding esindav vandeadvokaat Indrek Leppik nentis, et riigikogu eilne otsus ei aita kuidagi kaasa VEB Fondi sertifikaatide küsimuse lahendamisele. "Vastupidi, riik sillutab sellega teed uuteks kohtuvaidlusteks ja riigile suure varalise kahju tekkimiseks," tähendas ta.

Üleeile pöördusid Saare Kalur ja Pärnu Kalur Holding abi saamiseks ka president Toomas Hendrik Ilvese poole, kellele nad kinnitasid, et eelnõu vastuvõtmisega lööb riigikogu templi JOKK-skeemile, millega hiilitakse kõrvale kunagi võetud kohustusest.

Hetkel kuum