13. august 2012 kell 21:00

RMK juht: ei soovi öelda, kas kandideerisin

Reedel kukkus Riigimetsa Majandamise Keskuse (RMK) juhiks kandideerida soovijatele avalduste esitamise tähtaeg, kuid RMK ei soovi öelda konkursile laekunud avalduste arvu. Samuti jättis praegune juht Aigar Kallas enda teada, kas järgmiseks ametiperioodiks kandideeris või mitte.

“Ma pigem ei soovi seda öelda,” sõnas Kallas. Tema sõnul on nad RMK nõukogu esimehe Mati Polliga kokku leppinud, et kõike konkurssi puudutavat kommenteerib Polli. “Kokkulepe on, et konkursiga seonduv on nõukogu esimehe ampluaa – ma lihtsalt aktsepteerin seda kokkulepet,” vabandas end Kallas.

Kandidaatide arv jäigi saladuseks. Kandidaatide arvu ei soovinud öelda ka RMK kommunikatsioonijuht. Temagi soovitas küsimusele vastuse saamiseks pöörduda Polli poole.

Polli polnud eile valmis konkurssi puudutavat kommenteerima. “Oi-oi, vara tunnete huvi, nõukogu ei ole küsimust veel arutanud. Kui arutame, anname teada,” ütles ta ja lisas, et praegu suurt uudist pole. “Kena-kena, ei ole vaadanud veel,” märkis ta küsimuse peale, kui palju avaldusi laekus.

Ka teised nõukogu liikmed ei osanud veel täpsemalt öelda, kui palju inimesi RMK juhiks saada soovib. Nii selgitasid RMK nõukogusse kuuluvad Tõnis Lukas ja Andrus Saare, et neil veel info kandidaatide arvu kohta puudub.

RMK kuulutas konkursi uue juhi leidmiseks välja juunis, kuna praeguse juhi 5aastane ametiaeg on täis tiksumas. Praegune juht Kallas peab oma ametit teist korda. Mullu teenis ta RMK juhatuse esimehena kokku ligi 73 900 eurot.

RMK käive oli 2011. aastal 137 miljonit eurot ja kasum 32 miljonit eurot. Riik võttis RMKst tänavu dividendidena 20,6 miljonit eurot.

Hetkel kuum