Birjo Must • 11. september 2012 kell 11:11

Ago Teder: eksport Venemaale kasvab uute suundade arvelt

Eesti ettevõtete eksport Venemaale on pigem kasvanud uute tegevussuundade arvelt, arvas Põltsamaa Meierei Juustutööstus OÜ juhataja Ago Teder. 

Täna teatas statistikaamet, et Venemaa kasvas tänavu juulis esmakordselt pea kahekümne aasta jooksul Eesti tähtsaimaks ekspordipartneriks.

„Vaevalt see bilanss on kasvanud tänu sellele, et kõikidel ettevõtetel on tehingud oma äripartneritega suuremaks läinud. Pigem on uued suunad või uued teemad tulnud,“ arvas Teder.

Põltsamaa Meierei Juustutööstus on tänavu oma eksporti Venemaa suunal kasvatanud veidikene. Juht peab seda pigem stabiilseks seisuks. Üheselt Eesti ettevõtete kohta midagi väita ei saa, sest see puudutab ikkagi konkreetseid partnereid ja lepinguid, arvas Teder.

Tederi sõnul töötatakse ja pingutatakse ettevõttes igal suunal, nii siseturul kui ka Soomes ja Venemaal. „Ma kujutan ette, et Euroopa Liidu turg on tõenäoliselt huvitavam ja turvalisem. See aga ei tähenda, et Venemaa suunal ei tuleks tööd teha,“  rääkis juht.  

Siiski tunnistas Teder, et mõnes mõttes tuleb uudis talle üllatusena. „Tegelikult on see pigem positiivne üllatus. Seda me ju tahamegi, et sinnapoole stabiilne turg kujuneks. See on nii Eesti riigi kui ka ettevõtjate soov,“ tõdes Teder.

Hetkel kuum