Aivar Hundimägi • 11. oktoober 2012 kell 5:03

Minister Juhan Partsi tool lõi kõikuma

Eile ETV saates "Pealtnägija" avalikustatud info Narva Elektrijaamade uute plokkide ehituse kohta lööb kõikuma majandusminister Juhan Partsi tooli.

"Pealtnägija" ajakirjaniku Mihkel Kärmase teatel näitavad Eesti Energia, majandusministeeriumi, riigikontrolli ja valitsuse varem salastatud dokumendid Narva Elektrijaamade uute plokkide ehitust täiesti uues valguses. Eesti lähiajaloo suurim majandusinvesteering suruti jõhkralt läbi, ehkki see oli juriidiliselt ebakorrektne ning tugines valedele andmetele.

Riigikontrolli peakontrolör Tarmo Olgo ütles "Pealtnägijale", et Narvas plokkide rajamine, mille esimene faas maksab umbes 600 miljonit eurot ja järgmine võib-olla 400 miljonit eurot, ei ole vajalik, kuna ei anna turule midagi juurde.

"See ei tee kuidagi börsihinda odavamaks, ei anna Eestile suuremat elektrienergia julgeolekut. See ei ole majanduslikult tasuv, see igal juhul tahab toetust ja abi saada ehk seal toodetud elekter jõuab vabale turule siis, kui nõudlus on väga suur, pakkumine natuke väiksem ehk elektri hind börsil on äärmiselt kõrge. Enamiku ajast ta võib-olla üldse kas seisab või on siis lihtsalt n-ö soojas reservis käimas," sõnas Olgo.

"Pealtnägija" teatel hoiatati selle eest poliitikuid algusest peale. Eile eetris olnud uuriva loo aluseks olid peamiselt Eesti Energia nõukogu protokollid, ametkondlikuks kasutuseks mõeldud memod ning ametnike kirjavahetus, millele varem avalikkusel juurdepääs puudus.

Majandusminister Juhan Parts ei leidnud aega "Pealtnägijale" intervjuu andmiseks.

Hetkel kuum