Indrek Kald • 11. oktoober 2012 kell 11:42

Reinsalu: Parts seisab Eesti julgeoleku eest

Kaitseminister Urmas Reinsalu sõnul toetab ta majandusminister Juhan Partsi poolt  Eesti energiajulgeoleku huvides tehtut.

Tema sõnul on valitsuse otsus rajada Eestisse moodne põlevkivielektrijaam ühemõtteliselt vajalik Eesti energiajulgeoleku tagamiseks. " See, et Eesti peab olema suuteline enda vajaduste katmiseks ise elektrit tootma, on olnud laiapõhjalise toetusega otsus. Meie naaberriikides, kes sõltuvad Venemaalt imporditud elektrist, on elekter kallim kui Eestis. Rääkimata sellest, et julgeoleku seisukohast on selline sõltuvus ohtlik," märkis Reinsalu.

"Need, kes ütlevad, et Eestil pole uut elektrijaama vaja, unustavad, et ainult elektrikaablitega ei saa elektri varustuskindlust tagada," lisas kaitseminister.

Elektrisüsteemioperaatorite organisatsiooni ENTSO-E viimane varustuskindluse aruanne näitab, et nii Soome, Läti, Leedu ja mõnede stsenaariumite puhul ka Eesti ei suuda talvisel ajal enam elektritarbimise tippe katta. Uus põlevkivielektrijaam on Eesti tarbijate elektriga kindlustamiseks tarvilik ning seda arvestades on ka Euroopa Liit andnud Eesti riigile loa toetada uue jaama rajamist tasuta CO2 kvoodi eraldamisega , teatas IRL.

Hetkel kuum