Romet Kreek • 4. detsember 2012 kell 8:21

Külm ilm tõstis Norras elektri hinda

Põhjamaade elektriturul tõusis jaanuarikuise tehingu hind kolmandat päeva, kuna külm ja kuiv ilm piirab pakkumist ajal, kui nõudlus kasvab, vahendab Bloomberg.

Oslos võib miinimumtemperatuur tänaselt miinus 15 kraadilt laskuda 18. detsembriks miinus 18 kraadile. CustomWeatheri andmetel on selle aja tavaline temperatuur miinus neli kraadi.

„Külm ilm paistab kestvat, mis võib tuua lähipäevil kõrgemad spot-hinnad ja lähikvartali ning aprillist juunisse lepingute hinnad võivad ka edasi tõusta," kirjutas Taani elektrikaupmees Neas Energy oma kodulehel.

Markedskrafti andmetel võib veevaru hüdroenergia tootmiseks kahaneda 0,43 terawatt-tundi alla selle aja tavataseme võrreldes tänase 5,4 terawatt-tunnise ülejäägiga.

Oslos tõusis täna jaanuari elektrilepingu hind 0,9 protsenti, 43,50 eurole MW tunnist. Lähikvartali elektri hind tõusis 0,6 protsenti, 42,10 eurole ja järgmise nädala hind 1,2 protsenti, 44 eurole.

Viiendiku piirkonna elektrist genereeiva Rootsi üheksa tuumareaktori ja Soome nelja reaktori tootmisvõimsusest oli kasutatud 96 protsenti. E.Oni Oskarshman-1 üksus teeb teste ja peaks hakkama tootma 13. detsembril ehk seitse päeva planeeritust hiljem.

Hetkel kuum