Marta Jaakson • 27. november 2013 • 2 min
Jaga lugu:

Omanike Keskliidul Tallinna linnaga jäätmeveosõda

Omanike Keskliit pöördus täna liikmete poole ning kutsus neid üles pöörduma kohtusse Tallinna linna vastu langetatud prügiveo hinna tõttu. 

Omanike Keskliit pöördus täna oma liikmete poole ja kutsus neid üles pöörduma kohtusse Tallinna linna vastu, kuna linna prügiveo hindade hinnalangus on nende arvates ebapiisav. 

Tallinna Keskkonnaameti jäätmehoolde osakonna juhataja Kertu Tiitso sõnul oleks loogiline samm, et Omanike Keskliit pöördub järgmisena kohtusse  jäätmeveofirmade vastu, kes osutavad sama teenust kõrgema hinnaga, kui Tallinna Jäätmekeskus.

 „Jäätmevedajad lobistavad jäätmeseaduse muudatust Riigikogus ja selleks püüavad ära kasutada koduomanikke,“ tõdes Tiitso.

Tallinna Jäätmekeskus sõltub hinna kehtestamisel vedaja ja käitleja poolt riigihankes pakutud hindadest. Jäätmevedu on võimalik odavamaks saada, kui langeb veo ja käitluse hind.  

Omanike Keskliit teatas täna, et otsib inimesi, kes on valmis enda jäätmeveolepingu näite põhjal tegema hagiavaldust Tallinna linna vastu. Keskliit lubab, et kõik kohtukulud hüvitatakse liidu poolt.

 Liidu peasekretär Priit Värk selgitas, et olukord on vastuoluline. Ühest küljest on prügimajanduses astutud suur samm õiges suunas ja Tallinna kesklinnas kehtima hakanud prügiveohinnad tähendavad elanikele ca 20% väiksemaid arveid. Teisest küljest läheb Värki sõnul 40% prügiarvest administratiivkuludeks ehk nn vahendustasuks.

Tiitso rõhutas, et Omanike Keskliidu poolt kasutatud arvestusmetoodika on vale, mistõttu on nad jõudnud ka valele järeldusele 40%-lise marginaali osas. „Tallinna Jäätmekeskuse teenuse marginaal jääb alla 10-15%, kuna teenustasu katab sealhulgas lisakulud, mis on seotud liigiti sorteerimisega ja tasuta pakutavate teenuste osutamisega nt paberi ja kartongi vedu,“ selgitas Tiitso.

 Omanike Keskliit on seisukohal, et hinnalangus peaks olema suurem, sest tänu Iru prügipõletusjaama käivitumisele enam Tallinna jäätmeid ei ladestata vaid need kasutatakse energiatootmises, mis tähendab kahekordset käitlustasude langust. Keksliit rõhutas, et pea 40% marginaal on pretsedenditu peaks jääma 10-15% vahele.

 

 

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt