Väinu Rozental • 10. jaanuar 2013 kell 6:42

Streigioht tõi Estonian Airile 4 mln kahjumit

Liinilendurite ähvardus streikima hakata tõi Estonian Airile umbes neli miljonit eurot miinust, ütles majandusminister Juhan Parts.

Juhan Parts rääkis "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus, et lennuettevõtte jaoks on reisijate usaldus äärmiselt kaalukas kapital, nüüd aga vähenes piletibroneeringute arv võrreldes tavapärase detsembri lõpu ja jaanuari algusega kaks korda, edastas ERR.

"Ettevõtte nõukogu andis teatud hinnangu, mis oli streigiähvarduse – mis minu meelest oli jõulureedene käik – mõju ettevõttele, see oli miinusena kuskil neli miljonit eurot," ütles Parts eile.

Ta lisas, et seetõttu läks Estonian Airi siseselt olukord veel keerulisemaks, ent samas lubas minister, et üldises plaanis leitakse Eesti lennuühenduse jaoks pikaajaliselt toimiv lahendus.

"Leiame lahenduse, mis on pikaajaliselt parem, ja püüame praeguses Euroopa lennundusturu keerukas olukorras olla natuke teistest riikidest eespool," märkis Parts, lisades, et milline see lahendus saab täpselt olema, on lähikuude küsimus.

Hetkel kuum