99% äppidest ehk nutitelefonis jooksvatest programmidest on tegelikult surnud, ütles IT-ettevõtja Tõnu Runnel täna Äripäeva äpiseminaril.
80% äppidest visatakse tema sõnul ära esimesel päeval pärast laadimist, kuu lõpus on alles 5%. "Inimene kasutab reeglina 5-10 äppi, sealhulgas ühte väga sageli," märkis Runnel.
Uuringud näitavad, et avaliku ruumi asju tehakse veebi kaudu, isikliku ruumi asju äpi kaudu, selgitas Runnel kasutajate eelistusi.
Oma äpi tegemisel on vaja tema kinnitusel mõelda oma strateegia põhjalikult läbi, sest äpi loomine maksab sõiduauto hinna. "Ja kui seal pole selget strateegiat taga, on see raisatud auto. Ometi on sealt võimalik teenida potentsiaalselt kõige rohkem," rääkis Runnel.
Tema sõnul pole olemas head ajaleheäppi, mis oleks maailmas võitnud. Ei New York Times, ei Guardian ega Eesti Ekspress, eelistatakse brauserit, lisas ta. Brauser on enimkasutatud äpp, seal tasub olla, märkis Runnel.
Äpil tuleb tema sõnul luua iga platvormi jaoks arendus ja disain nullist. "Kui sa oled iPhone’i versioon teinud, siis iPad on tohutu lisatöö," sõnas ta
tänasel seminaril.
Edasistest arengutest tõi Runnel välja, et mobiil+tahvelarvuti kasvab desktopi arvel, nutitelefon telefoni arvel, puude klõpsimise arvel ja äpid kasvavad veebis brausimise arvel.
Tõnu Runnel on Edicy juht ja disainer. Edicy on veebi ehitamise tööriist ettevõtetele. Väikefirmadele lisaks kasutavad seda nt ka RMK ja Starman. Runneli sõnul on Edicyl 1500 maksvat klienti, 10 000 aktiivset saiti, katsetajaid-proovijaid on olnud 350 000.
Seotud lood
Olen hakanud kartma Eesti veebiteenuseid ja äppe, ütles tehnoloogiaajakirja Digi peatoimetaja Henrik Roonemaa.
AppTankeri juhi Martin Mägi sõnul eeldavad potentsiaalsed kliendid tihti, et äpi loomine maksab viiendiku selle tegelikust hinnast.
Mobiilne rakendus turundab ennast ise, ütles Solaris Kino turundus- ja kommunikatsioonijuht Tanel Tatter.
Eestis on täna kasutusel 300 000 nutitelefoni ja 45 000 tahvelarvutit, ütles EMT kommunikatsioonijuht Lauri Toomsalu.
Augusti lõpus hakkas Saue vallas Laagris tööle rahvusvahelise toiduainetööstuse Solina uus 15 000 ruutmeetrine moodne tootmiskompleks. Selleks, et tehase logistika oleks sujuv, kiire ning turvaline, tegi Forus koostöös ettevõttega GoSwift nutika turvalahenduse. Lisaks hoolitseb Forus kogu territooriumi turvalisuse ja nõrkvoolusüsteemide hoolduse eest.
Enimloetud
1
Lembit Lump: ei tohiks keegi kuri olla
2
“Ilmselt siin sügisel võib uudiseid kuulda“
5
“Aeg on sealmaal, et Eesti mehed võtavad ise asja kätte.“
Hetkel kuum
Lembit Lump: ei tohiks keegi kuri olla
“Ilmselt siin sügisel võib uudiseid kuulda“
Omanik kaebas Viimsi valla kohtusse
Tagasi Äripäeva esilehele