Romet Kreek • 6 märts 2013

2023 - rikkaid poole rohkem

Aastakümnega kasvab maailmas rikas eliit, kellel on vähemalt 30 miljonit dollarit, numbriliselt 50% ning nende lemmikelukohaks on London ja New York, vahendab Bloomberg Knight Franki rikkuseraportit.

Need kaks linna jäävad maailma rikaste lemmikkohtadeks kuni 2023. aastani, kuigi uut rikkust luuakse kiiremini Aasias ja Ladina-Ameerikas.

„Rikkuse loomine ei ole piiratud üleilmsest majanduskasvu aeglustumisest ega avaldanud mõju esmaklassilisele kinnisvarale, kuna jätkub turvasadamate otsing,“ ütles kinnisvaraanalüüsi firma Knight Franki üleilmse analüüsi juht Liam Bailey. „Need faktorid on tõenäoliselt peamised väärtuste määrajad lühikses ja keskpikas perspektiivis.“

Rikaste inimeste ehk vähemalt 30 miljoni dollari omanike arv kasvas 2012. aastal viie protsendi ehk 8700 võrra. Kümne aastaga peaks nende arvukus kasvama veel 95 000 võrra ehk 50 protsenti.

Suurima eluaseme hinnatõusu tegi 2012. aastal Jakarta ja Bali. Nendes Indoneesia linnades kasvasid eluasemete hinnad vastavalt 38 ja 20 protsenti.

Hetkel kuum