Rainer Saad • 1. märts 2013 kell 9:40

Maailmas võib olla 3000 salamiljardäri

Uudisteagentuurid ja infokanalid koostavad miljardäride indekseid, kuid tegelikult ei ole täpselt teada, kui palju "kümne nulli klubisse" kuulujaid üldse on.

Ka Hiina Hurun Report on koostanud selle aasta miljardäride nimekirja, mis väidab, et maailmas on 1453 dollarimiljardäri, kelle varanduse koguväärtus võrdub Hiina SKPga ehk 5,5 triljoni dollariga, vahendas CNBC.

Miljardäride keskmine vanus on 63 aastat ning igast kümnest üks on naine.

Isikuid, kelle varandus on üle 10 miljardi dollari, on maailmas 108. Nimekirja tipus on „samad tegijad“ ehk Carlos Slim, Warren Buffett, Amancio Ortega ja LVMH juht Bernard Arnault.

Miljardäride esikümne varanduse koguväärtus kasvas eelmisel aastal 250 miljonit dollarit päevas.

Huruni raporti järgi on Ameerika Ühendriikides 408 miljardäri ning Hiinas 317.

Kuid Hurun Reporti juhatuse esimees Rupert Hoogewerf ütles, et 1453 miljardäri on umbkaudne hinnang ning tõeline number on tegelikult kolm korda suurem. „Iga miljardäri kohta, keda Hurun Report nimetab, on meil tõenäoliselt vähemalt kaks jäänud leidmata. See tähendab, et maailmas võib olla kuskil 4000 dollarimiljardäri.“

Miks on ülejäänud 3000 siis nii raske leida?

„Mõned teevad meelega oma varanduse leidmise raskeks, sest on saanud selle ebaseaduslikul teel,“ ütles Hoogewolf. „Teised lihtsalt eelistavad hoida madalat profiili.“

Ka Bloomberg, Wealth-X koostavad miljardäride indekseid ning Forbes on miljardäride nimekirja koostanud üle 30 aasta.

Hetkel kuum