Uudisteagentuurid ja infokanalid koostavad miljardäride indekseid, kuid tegelikult ei ole täpselt teada, kui palju "kümne nulli klubisse" kuulujaid üldse on.
Ka Hiina Hurun Report on koostanud selle aasta miljardäride nimekirja, mis väidab, et maailmas on 1453 dollarimiljardäri, kelle varanduse koguväärtus võrdub Hiina SKPga ehk 5,5 triljoni dollariga, vahendas CNBC.
Miljardäride keskmine vanus on 63 aastat ning igast kümnest üks on naine.
Isikuid, kelle varandus on üle 10 miljardi dollari, on maailmas 108. Nimekirja tipus on „samad tegijad“ ehk Carlos Slim, Warren Buffett, Amancio Ortega ja LVMH juht Bernard Arnault.
Miljardäride esikümne varanduse koguväärtus kasvas eelmisel aastal 250 miljonit dollarit päevas.
Huruni raporti järgi on Ameerika Ühendriikides 408 miljardäri ning Hiinas 317.
Kuid Hurun Reporti juhatuse esimees Rupert Hoogewerf ütles, et 1453 miljardäri on umbkaudne hinnang ning tõeline number on tegelikult kolm korda suurem. „Iga miljardäri kohta, keda Hurun Report nimetab, on meil tõenäoliselt vähemalt kaks jäänud leidmata. See tähendab, et maailmas võib olla kuskil 4000 dollarimiljardäri.“
Miks on ülejäänud 3000 siis nii raske leida?
„Mõned teevad meelega oma varanduse leidmise raskeks, sest on saanud selle ebaseaduslikul teel,“ ütles Hoogewolf. „Teised lihtsalt eelistavad hoida madalat profiili.“
Ka Bloomberg, Wealth-X koostavad miljardäride indekseid ning Forbes on miljardäride nimekirja koostanud üle 30 aasta.
Seotud lood
Miljardärist investor Saudi prints Alwaleed Bin Talal ütles intervjuus CNBC-le, et finantsajakiri Forbes on Saudi Araabiat ja selle aktsiaturgu häbistanud, kuna hindas rikaste edetabelis tema varanduse väärtust väiksemaks kui see tegelikult oli.
Ajakiri Readers Digest vahendab end üles töötanud miljardäride nippe, kuidas jõukaks saada.
Aastakümnega kasvab maailmas rikas eliit, kellel on vähemalt 30 miljonit dollarit, numbriliselt 50% ning nende lemmikelukohaks on London ja New York, vahendab Bloomberg Knight Franki rikkuseraportit.
Mehhiko valitsus valmistub täna esitlema seaduseelnõu, mille tagajärjel võib väheneda maailma rikkaima inimese Carlos Slimi mõjuvõim kohalikul telekommunikatsiooniturul, kirjutas Reuters.
Suurel osal tuleohutusülevaatuse kohuslastest on jätkuvalt ülevaatus tegemata. Päästeamet on viimasel ajal saatnud ettevõtetele hoiatusteateid. Foruse praktika näitab, et tihti pole ettevõtete juhid ja hoone haldjad kursis, millised tuleohutusnõuded peavad olema täidetud ning mis regulaarsusega tuleb seadmeid kontrollida. Valdavalt on murekohad objektidel sarnased.
Enimloetud
1
Ettevõtjad ei leia ka ise üksmeelt
5
Rõtov, Mandel ja Lang ettevõtete maksustamisest
Hetkel kuum
Ettevõtjad ei leia ka ise üksmeelt
Rõtov, Mandel ja Lang ettevõtete maksustamisest
Tagasi Äripäeva esilehele