Marta Jaakson • 21. märts 2013
Jaga lugu:

Eesti Energia: muudatus oli loomulik

Eesti Energia pressiesindaja Eliis Vennik kommenteeris, et Eesti Energia liikumine rahandusministeeriumi võimu alla oli loomulik valik ning mõlema ministeeriumi mõju oli ettevõttes juba varem.

 Eesti Energia hinnangul on otsus jätta Elering majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ning viia Eesti Energia üle Rahandusministeeriumi haldusalasse igati loogiline.

Vennik kirjeldas, et nõustuvad Kaljuveega ning Elering on loomulik monopol, mille kohustuseks on tagada Eesti varustuskindlus, mitõttu ongi Eleringi näol tegu eelkõige riigi majanduspoliitilise instrumendiga. Samas Eesti Energia on aasta algusest vabaturuettevõte, mis peab teiste turul tegutsevate ettevõtetega konkureerides edukas olema ja riigile tulu tooma.

Poliitilist mõju avaldumist liikumisel IRLi juhitavast ministeeriumist Reformierakonna juhitavast ministeeriumi Eesti Energia muutusi ei näe. "Sellest, millise ministeeriumi haldusalasse Eesti Energia kuulub sõltub see, kas ettevõtte aktsionäride üldkoosolekuks on majandusminister või rahandusminister. Ka seni on pooled Eesti Energia nõukogu liikmed valinud majandusmister ja pooled rahandusminister, seega oli mõlema ministeeriumi mõju ettevõttes ka seni olemas," selgitas Vennik.

Vennik märkis, et Euroopa Parlamendi nõude täitmisega eraldatakse põhivõrguettevõte energia tootmise ja müügiga tegelevast ettevõttest, liigutus aitab vähendada teoreetilist huvide konflikti, kus ühest küljest on Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium Eleringi ja Eesti Energia aktsiate valitseja ning teisest küljest energeetikapoliitika kujundaja.

 

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum