Väinu Rozental • 4. aprill 2013 kell 10:29

Logistik: Ansipi ja Medvedevi kohtumine võiks olla dialoogi algus

Loota, et Eesti ja Vene peaministrite homne kohtumine kujuneb murranguliseks Eesti-Vene suhetes, on ilmselgelt palju, ütles ekspedeerimisfirma CF&S Estonia Asi juhatuse liige Kuno Väin.

Ta lisas, et siiski tahaks loota, et see oleks lõpuks ometi hea algus kahe naaberriigi normaalsele dialoogile ja suhete parandamisele. „Siin võiks esimesteks märksõnadeks olla piirileping ja topeltmaksustamise vältimise leping, mis võiksid meil juba ammu olemas olla,“ lausus ta. ”Kahjuks ei sõltu siin kõik aga Eesti tahtmisest.“

Peaminister Andrus Ansip kohtub homme Peterburis Läänemeremaade Nõukogu tippkohtumisel Venemaa peaministri Dmitri Medvedeviga. Kohtumisel tuleb tõenäoliselt jutuks Eesti ja Venemaa piirilepingu sõlmimine, samuti võimalused taaskäivitada juba aastate eest loodud valitsustevahelise majanduskomisjoni koostöö.

Kuno Väini sõnul ei tohi ega saa idaturu tähtsust kindlasti alahinnata, sest turg on väga suur ja samuti on suured ka võimalused.

„Hetkel Venemaale suunduva impordi ja Venemaad läbiva idasuunalise transiidi osas oleme tugevas konkurentsis oma põhja- ja lõunanaabritega ning see toimib just nii hästi, kui me selles olukorras teha suudame,“ rääkis Väin. „Venemaa ekspordi ja Venemaad läbiva läänesuunalise transiidi osas on aga Eesti praktiliselt suletud, välja arvatud mõni üksik mahukaubagrupp. Põhjuseks nn. raudteeboikott ehk teema, millest on palju räägitud, aga tulemust tänaseni ei ole.”

Logistikafirma CF&S Estonia tegeleb kaupade ekspedeerimisega ning osutab laevade agenteerimise ja prahtimise teenust. Firma tegutseb Paldiski, Pärnu ja Kunda sadamas ning omab tütarfirmat Venemaal ja Lätis.

Hetkel kuum