Sirje Rank • 15. aprill 2013 kell 11:20

Küpros pakub Vene rikastele lohutuseks ELi kodakondsust

Küpros plaanib leevendada kodakondsusreegleid välisinvestoritele, kes kaotasid riigi panganduse päästmise kavas, mis võttis matti ka garanteerimata hoiustelt, vähemalt kolm miljonit eurot.

BBC vahendas, et Küprose presidendi Nicos Anstasiadese sõnul kinnitatakse kodakondsusreeglite leevendamine valitsuse tänasel istungil.

„See näitab veelkord, kui suur on riikide suveräänsus. Las nad teevad, kui arvavad, et on hea,“ kommenteeris rahandusminister Jürgen Ligi Küprose plaane tänasel pressikonverentsil.

Küprose kahes suurimas pangas võib garanteeritud hoiustest ehk 100 000 euro piiri ületavatest summadest minna panganduse stabiliseerimiseks kuni 60% hoiustatud summadest. See oli IMFi ja ELi kokku 10 mld euro suuruse abipaketi üks tingimusi.

Küprosel on juba praegu olemas programm, mis näeb ette kodakondsuse andmise n-ö investeeringute vastu. Nüüd on plaan see üle vaadata, et künnist allapoole tuua ja ka muid nõudmisi leevendada.

Kõneldes Vene ettevõtjatele korraldatud konverentsil ütles Anastasiades, et need meetmed aitavad mingil määral korvata Vene investorite kantud kahju.

Hetkel kuum