Kadri Põlendik • 16. aprill 2013 kell 13:21

Virkebau Ansipi repliigist: tilk tõrva ilusas meepotis

Andrus Ansipi visiit Ukrainasse oli rõiva- ja tekstiililiidu juhi Meelis Virkebau hinnangul hea ettevõtmine, ent kommentaar Tõmošenko kohta rikkus selle ära.

„Peaminister kaitses jõuliselt meie ettevõtjate huve sellel reisil ja kõik oleks väga hästi olnud, aga selle ühe leedi lauset oleks tulnud vältida. Alati on ikkagi nii, et ilusas meepotis on tilk tõrva, mis võib selle asja ära rikkuda,“ kommenteeris Virkebau peaministri väidet selle kohta, et ühe daami küsimus ei tohiks takistada Ukraina ja Euroopa Liidu suhete arengut. Ühe daami all pidas Ansip silmas opositsioonilist Ukraina ekspeaministrit Julia Tõmošenkot, kes on alates 2011. aastast vangis. Läänemaailmas peetakse selle põhjuseks poliitilist arveteklaarimist.

Virkebau jätkas oma kommentaari, öeldes, et visiidid sellistesse riikidesse nagu Ukraina on Eesti ettevõtjatele väga olulised, sest neil on riigi suhtes ärihuvi olemas ja võib-olla ühel päeval ka kasvamas. „Ükskõik, milline on poliitiline seis, majandus peaks ikka arenema lähiriikide suunal ja Ukrainat võib kutsuda meile siiski küllalt lähedaseks riigiks,“ sõnas Virkebau.

Hetkel kuum