Romet Kreek • 19. aprill 2013 kell 12:18

Bostonis kahtlus tšetšeenidel

Bostoni piirkonna politsei püüab 19aastast välismaalast Dzokar Tsarnajevit, keda kahtlustatakse Bostoni maratonipommitamises, vahendab Bloomberg.

CNN teatas, et vennad on pärit Tšetšeenia lähedalt.

Tsarnajevi 20aastane vend tapeti täna hommikul. Mõlemad vennad olevat arvatavasti USAs olnud kauem kui üks aasta.

"Olukord on ohtlik,“ ütles Massachusettsi politseikolonel Timothy Alben. "Me usume, et need on samad inimesed, kes on vastutavad Bostoni maratonipommitamises.“

Politsei teostab maja maja järel läbiotsimisi Bostoni Watertowni piirkonnas otsides teist meest, nimetusega valge müts, ütles Allen. Kogu ühistransport Bostoni piirkonnas on peatatud. Harvardi ülikool on suletud. Politsei soovitas jääda inimestel kodudesse. Ka teised linna ülikoolid ja piirkonna poed jäävad täna suletuks.

Öösel rööviti poodi, mis kasvas üle tulevahetuseks Massachusettsi Ülikooli (MIT) ühiselamu politseinikuga, kes sai surma. Kahtlustatav ärandas maasturi.

Kui politsei lähenes, püüdis vähemalt üks inimene politsei pihta lõhkelaengut visata. Sellest hetkest alates liitusid inimjahiga FBI ja ATFE. Kui politsei sattus vastamisi kahtlustatavaga, algas tulevahetus ning üks politseinik sai haavata.

Politsei soovitas inimestel lülitada välja mobiiltelefonid, et mitte tahtmatult lõhkeseadeldisi plahvatama panna.

Hetkel kuum