21. oktoober 2013 kell 21:00

Soome TOP 3. Aktsiavalik

Analoogselt Rootsi aktsiatega sai ka vaadatud suurema tõusupotentsiaaliga Soome aktsiaid.

Tingimusi oli kolm. Aktsial peab olema analüütikute määratud hinnasihini vähemalt 10% tõusuruumi. Aktsia ajaloolise hinna-kasumi suht­arvu näit peab olema 15 või väiksem. Aktsiat peab analüüsima vähemalt viis analüütikut. Suurima tõusupotentsiaaliga Soome aktsiate seas on Outotec, HKScan ja SRV Group. Välja sai jäetud kõik tingimused täitnud Nordea Bank, sest see läbis edukalt testi ja sai kajastatud juba Rootsi aktsiate seas.

Üldistatult on Soome aktsiate liikumise väljavaated hinnasihini nii viletsad, et hakka või mõtlema nende lühikeseks müümise või sellega tegeleva fondi ostmise peale. Ja kõigil kolmel “võitjal” on läinud hiljuti kehvasti – neil on nagu punased hoiatuslipud küljes. Lisades juurde Soome viletsa majanduskeskkonna, peaks küsima – ehk on analüütikud unustanud hinnasihte kärpida? Igatahes tuleb aktsiate ostumõtteid mõlgutades suhtuda nendesse väga skeptiliselt.

Võtame näiteks meilgi tegutseva ehitusfirma SRV Groupi.

“SRV arendab kinnisvara, mis on väga kõikuvate tulemustega äri, sest sõltub kinnisvara müügi ajastusest,” ütles Pohjola Banki analüütik Matias Rautionmaa. “Analüütikute hinnasiht põhineb peaasjalikult käimasolevate projektide paari aasta pärast realiseeritaval kasumiootusel. Ettevõttel on käimas neli suurt projekti.”

Hetkel kuum