Indrek Kald • 14. november 2013 kell 8:41

VKG võttis taas suure laenu

Eestlastest eraisikuile kuuluv Viru Keemia Grupp võttis Skandinaavia pankadest koosnevalt sündikaadilt taas suure laenu.

Novembri alguses sõlmis Kohtla-Järvel paiknev põlevkivitööstus Viru Keemia Grupp (VKG) laenulepingu, mille eesmärk on finantseerida kontserni stabiilse käekäigu seisukohalt kriitilise tähtsusega projekte. Laenulepingu maht on 150 miljonit eurot.

Esimese sündikaatlaenulepingu summas 221 miljonit eurot allkirjastas VKG juunis 2010. Selle lepingu raames planeeritud investeeringud on praeguseks ellu viidud ja näidanud ettevõtte teatel arengusuuna õigsust tänapäeva muutlikes äritingimustes.

Uue laenuga katab VKG Petroter III õlitehase ehitust, energiatootmise laiendamist ning keskkonnanõuete täitmist.

"Euroopa Liidu keskkonnapoliitika nõuab tööstusettevõtetelt suuri lisainvesteeringuid," ütles pressiteates VKG juhatuse aseesimees ja finantsdirektor Ahti Puur. "Kasvav laenukoormus omakorda seab ranged nõudmised tootmise efektiivsusele, mis puudutavad igat protsessi alates kaevandamisest kuni sooja–, elektri- ja veemajanduseni," lisas ta.

Laenu hakkab kontsern tagastama 2015. aastal. VKG investeerimisplaanid tulevikuks arvestavad samuti eeskätt rahvusvaheliste finantspartneritega. Ettevõtte hinnangul riigi ebastabiilse keskkonnamaksude poliitika tõttu on selline partnerlus Eesti tööstusettevõtete jaoks möödapääsmatu kestva arengu tagamiseks.

VKG on Eesti suurim põlevkivi ümbertöötamisettevõte. Kontsern annab tööd rohkem kui 2000 inimesele ning selle valduses on kaevandus, viis põlevkivi ümbertöötamisvabrikut ning transpordi-, montaaži- ja energeetikaettevõtted.

Firma mullune käive oli 216 miljonit eurot ning kasum 35 miljonit. Viimase üheksa aasta jooksul tehtud keskkonnainvesteeringud ületavad 65 miljonit eurot.

VKG on saanud Eesti vastutustundliku ettevõtte tiitli 2010., 2011. ja 2012. aastal ning pälvinud 2011. aasta keskkonnategija auhinna keskkonnajuhtimise kategoorias.

VKG omanikud on Priit Piilmann, Margus Kangro, Ants Laos ja Elar Sarapuu.

Hetkel kuum