Raido Neemre • 3. detsember 2013 kell 19:29

Argentiinlasi tabas pühade eel 35% suurune krediitkaardimaks

Argentiina president Cristina Fernandez de Kirchner tõstis välismaal tehtud krediitkaarditehingute maksu enne lõunapoolkera suvepuhkuste perioodi.

Valitsus tõstis välisvaluutas tehtud krediitkaarditehingute maksu varasemalt 20% 35%-le, vahendab Official Gazette

Keskpanga reservid on sellel aastal vähenenud 29% võrra 30,9 miljardile dollarile  ning valitsus kasustab neid välisvõla tasumiseks ja energia importimiseks. Argentiinlased on samal ajal aga hakanud rohkem välismaal reisima ja online ostlemisele rohkem kulutama.

“Tänu turismile on toimunud välisvaluuta väljavool ning me peame olema väga ettevaatlikud, et garanteerida poolfabrikaatide ja esmatarbekaupade sissevool,” sõnas kabinetiülem Jorge Capitanich.

Fernandez piiras üsna kohe peale 2011. aastal presidendiks saamist ligipääsu välisvaluutale. Piirangu eesmärgiks oli piirata kapitali äravoolu, mis tollel aastal peaaegu kahekordistus, jõudes rekordilise 21,5 miljardi dollarini. 2012. aasta juulis avalikustas pank nimekirja aktsepteeritavate põhjustega, mis õigustaksid dollaritehinguid, mis ei hõlmanud ei sääste ega kinnisvaratehinguid ning piiras mahtu, mida üksikisikud võivad osta välismaale reisimiseks.

Järgmisel kuul nõutakse, et krediitkaardi ettevõted lisaksid 15% maksu kõikidele nende klientide poolt tehtavatele krediitkaardi ostudele välismaal. Eelmisel aastal tõsteti maksu 20%-le.

Valitsus teatas eelmisel kuul, et nad plaanivad saata kongressile ettepaneku maksustada ka luksuskaubad nagu importautod, jahid ja lennukid.

 

Hetkel kuum