Rainer Saad • 23. oktoober 2013 kell 6:41

Nordea Eesti kasum vähenes

Nordea Eesti teenis üheksa kuuga ligi 35,5 miljonit eurot puhaskasumit. Aastases võrdluses kasvas kliendibaas 7% ning hoiuste maht 27%.

Eelmisel aastal samal ajal oli puhaskasum 38,85 miljonit eurot, seega langus on olnud 8,7 protsenti.

„Nordea järjepidev selgitustöö säästmise tähtsustamisel on vilja kandnud. Oleme aastaringselt panustanud regulaarse säästmisharjumuse kujundamisse ning rõhutanud tuleviku tarbeks puhvrite kogumise vajadust. Panga säästu- ja investeerimistoodete maht on kasvanud võrreldes aastataguse ajaga 28%. Turvaline ja keskmisest tulusam võimalus raha hoidmiseks on toonud meile ka märkimisväärselt  kliente juurde,“ kommenteeris Nordea Eesti juht Vahur Kraft.

Nordea Eesti varade maht moodustas septembri lõpuks 3,4 miljardit eurot. Samaks ajaks oli Nordea hoiuste maht kasvanud võrreldes aastataguse ajaga ligi 27 % ehk üle 1,3 miljardi euro taseme.

Nordea Eesti laenuportfell ulatus septembri lõpus ligi 3,1 miljardi euroni, millest liisinguportfell moodustab 610 miljonit eurot, kasvades pisut võrreldes aastataguse perioodiga.

Nordea Eesti ettevõtete laenu- ja liisinguportfell moodustas septembri lõpus 1,9 miljardit eurot ning eraisikute laenu- ja liisinguportfell ulatus septembri lõpus üle miljardi euro- mõlemad kasvasid mõnevõrra  aastataguse perioodiga võrreldes. Jätkuvalt hoiab Nordea teist positsiooni ka Eesti ettevõtete laenuturul.

 „Väga oluline on laenuportfelli kvaliteet. Nordea laenuportfelli nn halbade laenude osakaal on aastate lõikes üks madalamaid, laenukahjumite osakaal kogu portfellist moodustas esimese kolme kvartali jooksul 0,01%,” kommenteeris Kraft.

Tulude vähenemist on oluliliselt mõjutanud intressitulu langus, mis tuleneb rekordmadalatest baasintressidest ja Euroopa Keskpanga rahapoliitikast.  Samal ajal on teenustasutulud ja muud tegevustulud võrreldes aastataguse perioodiga kasvanud.

 

Hetkel kuum