Goldman hoiatab Euroopa börsi riskide eest

Raido Neemre 27. jaanuar 2014, 22:14

Euroopa aasta esimeste kasumiaruannete avalikustamise aeg on peagi käes ning Goldman Sachs hoiatas, et Euroopa aktsiate hinnatasemed ei ole enam odavad ning lühiajalised riskid kasvavad.

Oma täna avalikustatud teates sõnasid Goldmani analüütikud, eesotsas ettevõtte globaalse strateegi, Peter Oppenheimeriga, et nad usuvad jätkuvalt, et regiooni aktsiad on liikumas taas tõusuteele, ehkki aeglasemas tempos, kui eelmisel aastal.

Kuid nad rõhutasid, et lühiajaliselt sõltub väga palju ettevõtete tulemustest. Järgmise viie nädala jooksul avalikustavad üle 80%

STOXX Europe 600 indeksi ettevõtetest oma aastatulemused. Analüütikud toonitasid, et kasumiprognoosid olid märkimisväärselt langenud peale kolmanda kvartali tulemuste avalikustamist.

STOXX Europe 600, mis esindab igas suuruses ettevõtteid 18 Euroopa riigist, kasvas alates detsembri madalseisust eelmise nädala kolmapäeval 8%.

Üks võtmetegureid Euroopa turgudel, millele ka Goldmani analüütikud viitasid, on majanduskasvu taastumise trend. Selle üheks heaks näiteks on Eurotsooni perifeeria tugevad tootlikkusnäitajad 2013. aastal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. January 2014, 22:14
Otsi:

Ava täpsem otsing