Romet Kreek • 7. aprill 2014 kell 10:39

Põhja-Korea leidis uue vaenlase

Põhja-Korea riputas Kang Koni sõjaväeakadeemiasse üles plakatid kirjaga “Hiina on meie vaenlane”.

Tunded on vastastikused – viitab ZeroHedge Global Timesile, mis avaldas ebatavaliselt karmisõnalise juhtkirja Põhja-Korea kohta. Lisaks tuumaprogrammile kritiseeriti ka üldisemalt Põhja-Koread.

„Kui Pyongyang jätkab tuumarelvastuse teed, kannatab ta rahvusvahelisest üldsusest isolatsiooni tõttu ning riik ei pääse kunagi vaesusest,“ ütles leht oma juhtkirjas.

Põhja-Korea süüdistab oma maa vaesuses välismaad.

„Põhja-Korea tuumaprogramm on tekitanud mõningaid erimeelsusi Hiina ja USA vahel, kuid kui Pyongyang arvab, et see pakub võimalust edasiseks tuumaprogrammi arendamiseks, siis sellised fantaasiad võiks ära unustada,“ kirjutas Hiina leht.

Leht kirjutas, et Põhja-Korea raketi- ja tuumakatsetused näitavad riigi üldist nõrkust.

„Pyongyangi kaitsevõime on nii nõrk, et neil ei ole teist kaitset peale tuumarelva,“ kirjutas leht, mis nimetas Põhja-Korea tuumatehnoloogiat primitiivseks. Lehe hinnangul ei jätku sellest isegi Washingtoni hirmutamiseks.

Hiina on avalikult toetanud Lõuna-Korea presidendi Park Geun-hye initsiatiivi, et lõpuks liita mõlemad Koread.

Lõuna-Korea riigipea käis läinud nädalal Saksamaal ja tõi seda riiki näitena rahumeelsest ühinemisest.

Neljapäeval avaldas Hiina tugevat toetust Parki ettepanekutele. Hiina välisministeeriumi pressiesindaja ütles pressikonverentsil, et Hiina on alati toetanud, et Koread parandaksid suhteid ja lõpuks ühineksid. 

Hetkel kuum