Rainer Saad • 14. aprill 2014 kell 7:12

Prantsuse turg võib tõusta 60%

Prantsuse pank Societe Generale prognoosib, et Prantsuse aktsiaturg CAC 40 võib president Hollande'i hilinenud majandusreformide tõttu tõusta järgmise kahe aastaga 60%.

"Prantsuse majanduspoliitika oli ümberkorraldamise mõttes maha jäänud, kuid nüüd on see ümberkorraldamine tulemas ning Prantsuse aktsiate pärast on põhjust optimistlik olla," ütles Societe Generale globaalse varahalduse juht Alain Bokobza CNBC-le.

Viimaste aastatega on Prantsuse majanduskasv oluliselt aeglustunud. Eelmisel aastal kasvas see ainult 0,3%. Käesoleva aasta majanduskasvuks prognoosib Euroopa Komisjon juba 1%.

Prantsuse valitsus on lubanud erinevaid reforme, aitamaks riigil konkurentsivõimelisemaks muutuda. Jaanuaris lubas president Hollande vähendada sotsiaalmaksu ning riigi uus peaminister Manuel Valls teatas samuti maksude langetamisest, millest lõikavad kasu ettevõtted ja majapidamised.

"Parlamendi enamus toetab uut majanduspoliitikat. Ma arvan, et kõik see loob pullituru," lisas Bokobza.

Societe Generale hinnangul võib Prantsuse aktsiaindeks CAC 40 tõusta 2016. aastal rekordkõrge 7000 punktini. Täna kaupleb aktsiaindeks 4365 punktil.

Hetkel kuum